czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
Pět mladých mužů v nejisté situaci, v níž jde skutečně o život. Vojáci na konci dlouhého válečného konfliktu v džungli tichomořského ostrova ohroženi tušeným nepřítelem, jehož nebezpečnost zvyšuje jejich vlastní strach. Podřízení, kteří ztratili velitele a zápasí mimo jiné mezi sebou i o autoritu, která by je bezpečně vyvedla z možného obklíčení. Dramatická etologická studie sleduje chování jedince a skupiny v nejistotě a prověřuje lidskou přirozenost, civilizovanou sociálními konvencemi a spoutanou vojenskými řády, rychle erodujícími v neznámém prostředí vitálně bující tropické přírody. Džungle se probouzí i v hrdinech dramatu.

Smočkův Piknik se stal zakládajícím textem, jehož inscenováním se ustanovil roku 1965 Činoherní klub. Hra zde byla uváděna – se změnami v obsazení a s přerušením způsobeným normalizační cenzurou - téměř čtvrt století. Dočkala se také řady zahraničních nastudování.

Výjimečné herecké příležitosti a nároky textu, který nevyžaduje vnější hereckou charakterizaci, ale rozžívá se úměrně herecké schopnosti osobitě a jaksi sám za sebe a ze sebe tematizovat jednání postavy, jsou příležitostí pro mladého úspěšného režiséra a pětici mladších členů pánského hereckého souboru DnV.

Premiéra 4. 3. 2016

Ve hře předepisuje autor na scéně kouření a inscenace jeho umělecký záměr respektuje. V inscenaci zazní expresivní výrazy.

Délka představení: 80 minut

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Činohra

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL ČAS RŮŽÍ KRÁLOVNA KAPESKA KRYSAŘ FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK