czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
Květen (12. 5. 2021)

Simchat Muzika / Magdalena Mašlaňová, Pavel Ciprys a Matěj Polášek
Koncert předních českých hudebníků, členů České filharmonie a orchestru Národního divadla, představí skladby Antonína Dvořáka (1841–1904), Bohuslava Martinů (1890–1959) a Gideona Kleina (1919–1945). Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru muzea (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art, Prague Ticket Office a na webových stránkách Židovského muzea v Praze.

Účinkující:
Magdalena Mašlaňová / housle
Pavel Ciprys / viola
Matěj Polášek / housle

Program:
Antonín Dvořák (1841–1904)
Tercet pro dvoje housle a violu C dur, op. 74
I. Introduzione. Allegro ma non troppo
II. Larghetto
III. Scherzo. Vivace
IV. Tema con variazioni. Poco adagio. Molto allegro

Bohuslav Martinů (1890–1959)
Serenáda č. 2 pro dvoje housle a violu, H. 216
I. Allegro
II. Poco andante
III. Allegro con brio

Gideon Klein (1919–1945)
Duo pro housle a violu
I. Andante
II. Tempo di marcia
III. Maestoso
IV. Allegro

Bohuslav Martinů
Duo č. 2 pro housle a violu, H. 331
I. Allegro
II. Lento
III. Allegro (poco)

Antonín Dvořák
Drobnosti pro dvoje housle a violu, op. 75a
I. Cavatina. Moderato
II. Capriccio. Poco allegro
III. Romance. Allegro
IV. Elegie. Larghetto


Magdaléna Mašlaňová (housle) v současnosti působí v České filharmonii jako zástupkyně koncertního mistra. Po absolvování AMU v Praze, kde byla posluchačkou prof. Ivana Štrause a odborného asistenta Leoše Čepického, studovala u prof. Bena Sayeviche na Park University v Missouri, USA. Byla oceněna na mnoha prestižních soutěžích. Jako sólistka vystupovala s Pražskou komorní filharmonií, s Komorním orchestrem Pražské konzervatoře, Roxy ensemble (nyní Haas ensemble), s Akademickými komorními sólisty a Českou studentskou filharmonií.

Pavel Ciprys (viola) je od roku 2006 členem České filharmonie na pozici prvního zástupce vedoucího skupiny viol. Absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění a je laureátem mezinárodní hudební soutěže „Beethovenův Hradec“, stipendistou Nadace český hudební fond a držitelem ceny Fondu Leoše Janáčka za mimořádné studijní výsledky. Své interpretační umění rozvíjel v mnoha komorních souborech se zaměřením od renesanční hudby po hudbu soudobou. Je dlouholetým členem smyčcového kvarteta Apollon. Jako sólista Pavel Ciprys koncertuje i nahrává, pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem.

Matěj Polášek (housle) je v současné době členem orchestru Národního divadla. Už od útlého věku obsazoval přední příčky na mnoha prestižních soutěžích a v době studií vystupoval jako sólista např. s Pražským komorním orchestrem či s Moravskou filharmonií Olomouc. Vystudoval Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze jako poslední žák významného českého pedagoga prof. Václava Snítila. V roce 2009 podnikl koncertní turné v Japonsku. V roce 2010 odjel na dvouleté postgraduální studium do USA, kde studoval u izraelského profesora a koncertního umělce Bena Sayeviche. Externě spolupracuje s významnými českými orchestry.Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

  LUCIE NA BÍLO ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK