czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
30 volných
28.11.2018, 19:00
225
Wolfgang Seligo (AT)
Pianista a skladatel Wolfgang Seligo (nar. 1968, Vídeň) je jako doma v mnoha odlišných hudebních stylech. Jeho původní hudba je ovlivněna jazzem, rockem a moderní klasickou hudbou, ale i zvuky funky. Na mezinárodní scéně se objevuje v různých formacích, ale také jako sólový pianista. Koncertoval na mnoha místech světa, např, v Pekingu, na Rudém náměstí v Moskvě, v Maroku, Senegalu, Chicagu a Washingtonu. Další jeho prezentací jsou vystoupení na festivalech a koncertní série v Evropě, Asii, Africe a Spojených státech.
Na začátku 90. Let, po studiích jazzu ve Vídni, získal Wolfgang Seligo své první zkušenosti jako skladatel, producent a hudebník. Kromě své účasti na různých projektech na vídeňské scéně byl spolu s Dhaferem Yousseffem a Gerhardem Reiterem spoluzakladatelem etnického jazzového projektu "Ziryab" (Extraplatte), s nímž vystupovali v Rakousku a Německu. Věnoval se i dalším aktivitám, včetně skladatelské, byl koproducentem pro některé regionální hudební projekty (Ariola BMG, EMI) a pracoval jako reklamní a mediální skladatel pro rozhlas, televizi a kino.
Od roku 2000 se Wolfgang Seligo zaměřil na kompozici a koncertování. Jeho klavírní koncerty jsou kombinací jazzové, rockové a improvizované hudby s prvky klasické hudby. Hlavní roli v jeho komponování hraje spojení improvizace s klasickou a současnou klasickou hudbou. Od roku 2007 absolvuje Seligo sólové klavírní koncerty a koncerty s klasickou instrumentací (např. s violoncellem).

Giovanni Guido (IT)
Guidi se narodil v roce 1985, v italském městě Foligno.
Když se s ním setkal Enrico Rava, vynikající italský trumpetista, během workshopu v Siene, rozhodl se zahrnout ho do projektu "Rava under 21". S touto skupinou nahrál Guidi 2 CD. V současné době vystupuje Guidi se svým triem a kvartetem. Guidi dosud účinkoval na mnoha významných jazzových festivalech po celém světě, jako např. Umbria Jazz, Vicenz New Conversation, Curych Nu Jazz, Noth Sea Jazz Festival, San Francisco Jazz Festival, Molde Jazz, Portland Jazz Festival a mnoha dalších. Kromě toho působil v řadě klubů a divadel v New Yorku, San Paolu, Rio De Janeiru, Buenos Aires, Berlíně, Paříži, Londýně, Monaku, Dublinu, Soulu, Hongkongu.Získal několik ocenění, jako např. cenu "TOPJAZZ" časopisem Musica Jazz. Při této příležitosti byl mladý klavírista jmenován porotou největším talentem roku 2007.
Album "Ida Lupino" vydané v r. 2016 u ECM s Gianlukou Petrellou, Geraldem Cleaverem a Louisem Sclavisem bylo označeno za "nejlepší italské jazzové album 2016" v anketě kritiky Musica Jazz.
"Přes svůj mladý věk má Guidi vzhled velmi zkušeného klavíristy; bez váhání jde správně na věc s harmonicky rafinovaným klavírem a křišťálově melodickým smyslem. " Aldo Gianolio (Musica Jazz)

Wolfgang Seligo (Rakousko)
Giovanni Guidi (Itálie)

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Festivaly

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL ČAS RŮŽÍ SULIKO MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway SRDCOVÝ KRÁL
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK