czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
Katarzyna Pietrzko (PL)
Katarzyna Pietrzko je polská jazzová klavíristka a skladatelka. Narodila se v roce 1994 ve městě Bielsko-Biała. Ve stejném městě studovala na státní střední hudební škole S. Moniuszkeho. Poté pokračovala studiem jazzového piana na Akademii múzických umění v Krakově. V roce 2015 se skupinou Kasia Pietrzko Trio vystoupila na 42. mezinárodním festivalu jazzových klavíristů v Kalisze. Spolu se Stanisław Słowiński Quintetem vyhrála v prosinci 2015 Grand Prix na 39. mezinárodní soutěži Jazz Juniors v Krakově. V roce 2017 vydala své debutové album Forthright Stories. O rok později – tedy letos, bylo album nominováno na cenu Fryderyk 2018 v jazzové kategorii Phonographic Debut of the Year.Od roku 2017 je členkou The Tony Williams Tribute, který je veden vynikajícím bubeníkem Michałem Miśkiewiczem. Pracovala také s Adamem Larsonem, Troy Robertsem, Henrykem Miśkiewiczem, Mateuszem Smoczyńskim a Adamem Bałdychem. Mezi místa, kde hrála, patří festivaly ve Španělsku, Srbsku, Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku v Čechách a v Číně. Letos v únoru si zahrála první a bohužel i poslední koncert s trumpetistou Tomasem Stańkem v krakowském klubu Alchemia. (T. Stanko zemřel letos v srpnu.)
Zdá se, že Katarzyna začala svou uměleckou katiéru velmi slibně. Podle názoru významných polských jazzových hudebníků je charakteristická svým improvizačním instinktem, harmonickou představivostí a tónovou kreativitou.

Kirke Karja (EE)
je estonskou pianistkou a skladatelkou. Absolvovala bakalářský program v oboru klasický klavír pod vedením Tanela Joametsema a Ivari Iljou a dále magisterský program v jazzu jako studentka Kristjána Randalu na estonské Akademii hudby a divadla. Studovala také kompozici s Raul Sööt a Margo Kõlar a volnou improvizaci s Anto Pettem. V současné době pokračuje doktorským studiem na Estonské akademii hudby a divadla a pracuje jako pianista a skladatel na volné noze. Karja získala od Jazzkaar a Estonské jazzové unie v r. 2014 ocenění Young Jazz Talent. Má vedoucí postavení v několika skupinách, mezi nimiž je mimo jiné devítičlenná skupina Pae Kollektiiv a Kirke Karja Quartet. S těmito dvěma skupinami vydala v letech 2014 a 2016 alba se svými originálními kompozicemi. Navzdory tomu, že je Kirke Karja Quartet, jehož dalšími členy jsou: Kalle Pilli (kytary), Martin-Eero Kõressaar (kontrabas), Karl-Juhan Laanesaar (bicí), relativně nový, již vystupoval v mnoha evropských zemích a také na festivalech jako je Jazzahead. Jejich nejnovějším albem je Turbulence, které vyšlo v r. 2017. Album, na němž nelze přeslechnout zamyšlená sóla Karjina klavíru, jinde však působící jako hnací motor, je plné hudebních kontrastů – vzletů a přistání, které svědčí o zralosti expozice. V intimnějších částech skladeb odhaluje Karja klasickou přísnost hry. Jde o moderní mistrovské dílo hodné každého ucha, kterého se dotýká.

Katarzyna Pietrzko (Polsko)
Kirke Karja (Estonsko)

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Festivaly

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 DANIEL LANDA 50 CARMEN SULIKO MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway MAUGLÍ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK