czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
"TOMÁŠ REINDL"
je hudební skladatel, aktivní hudebník - multi-instrumentalista, a hráč na tabla.Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, zároveň však využívá i moderní hudební technologie a procesy. Vystudoval Západočeskou Univerzitu, obor aplikovaná elektronika, od dětsví se však intezivně věnuje hudbě (bicí nástroje , klavír, klarinet). Hru na bicí nástroje studoval na konzervatoři v Plzni, dále soukromě u prof. Kympla (Konzervatoř Jaroslava Ježka) a u významného jazzového bubeníka Ivana Audese (Kvartet Milana Svobody, Kontraband atd.). Na pražské HAMU absolvoval obor skladba pod vedením Prof. Hanuše Bartoně. Absolvoval řadu zahraničních stáží, či soukromých lekcí (Indie, Itálie, Turecko, U.K.). Jako prakticky jediný perkusista v ČR se profesionálně zabývá indickou klasickou hudbou a hrou na indická tabla, kterou studoval v Indii a v Londýně pod vedením indických mistrů, především u jednoho z nejvýznamějších současných tablových virtuozů, Sanju Sahai.

"SEDAA"
znamená v perském jazyku "hlas" a spojuje tradiční mongolskou hudbu s hudbou orientální.
V Mongolsku vystudovaný zpěváci Nasaa Nasanjargal, Naraa Naranbataar a virtózní hráč na mongolský cimbál Ganzorig Davaakhuu vás unesou společně s iránským multiintrumentalistou Omidem Bahadorim do exotického světa orientu a mongolských stepí.

Základ jejich moderních kompozicí tvoří přirozené zvuky vytvářené na tradičních hudebních nastrojích a prastará pěvecká technika jejich mongolských nomádských předků. Tato umožňuje pěvci zpívat vícehlasně skrze vibrující pulzní rejsřík, anebo hrdelní zpěv "Hömii". Důležitou součástí jejich hudebního projevu jsou i teskné zvuky tradičních houslí "Morin Chuur" (doslovně přeloženo jako koňsko hlavé housle) a perlové tóny ze 120 strunnového mongolského cymbálu, které se slučují s pulzujícími zvuky orientálních bubnů a rytmů do extáze různých vibrací a nálad.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Festivaly

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL ČAS RŮŽÍ SULIKO MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway POMÁDA
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK