czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky

Informace o osobnosti

  

Daniel Hůlka

zpěvák
Datum narození: 1. června 1968
Místo: Praha
Rodinný stav: rozvedený


Životopis

Daniel Hůlka se narodil 1. června 1968 v Praze. Chodil do LŠU na kreslení, učil se hrát na flétnu a klarinet, asi dvanáct let se učil hrát na klavír. Dan od malička také sportoval. Před nástupem na střední školu váhal mezi konzervatoří, kde chtěl studovat klavír, a sportovním gymnáziem. Nakonec se stal studentem sportovního gymnázia. Věnoval se volejbalu, který dělal i vrcholově. Chtěl studovat Institut tělesné výchovy, snil o dráze špičkového sportovce. Kolem osmnácti let jej začaly trápit zdravotní problémy a vrcholové sportování definitivně ukončily natržené kolenní vazy. Tehdy začal hrát na kytaru a zpívat. Založili si s kamarádem kapelu a hráli své vlastní skladby po pražských klubech. Protože se Daniel chtěl hudbě věnovat profesionálně, nastoupil po ukončení gymnázia na pražskou konzervatoř.

Profesní data

Absolvoval pražskou konzervatoř u prof. Jankovského. Hostoval v divadle J.K. Tyla v Plzni, F.X. Šaldy v Liberci a s Městským divadlem v Ústí nad Labem také na scéně Národního divadla. Do jeho repertoáru v oblasti klasické hudby patří Figaro, Escamillio, Don Giovanni a další. Zpívá na albech Misa Solemnis, Křížová cesta a Stabat Mater. V roce 1995 uspěl při konkursu na titulní roli muzikálu Dracula a stal se doslova přes noc muzikálovou hvězdou. V červnu 1997 mu vyšlo první sólové album a stalo se jednou z nejprodávanějších nahrávek poloviny devadesátých let. V roce 1998 uskutečnil první koncertní turné nazvané MISE. V roce 1999 následovalo album Živé obrazy a román Pět ďáblů, který napsal společně s Tomášem Belkem. Přijal také první filmovou roli - krále Brambase ve filmové pohádce Z pekla štěstí, zahrál si také v jejím pokračování. V prosinci se stal členem delegace předání vánočního stromu Svatému otci ve Vatikánu a při této příležitosti zazpíval na náměstí sv. Petra. V roce 2000 s velkým úspěchem nastudoval roli Dona Giovanniho ve stejnojmenné opeře W.A. Mozarta. V říjnu mu vyšlo album Rozhovor a vystoupil na sérii koncertů v českých kostelech. Od 13. prosince 2000 účinkuje v hlavní roli muzikálu Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese Monte Cristo. Na jaře 2001 zazpíval za osobní přítomnosti prezidenta Václava Havla a jeho manželky ve prospěch obnovy kostela sv. Anny. S úspěchem vystoupil na galakoncertě Králové muzikálu v opeře, před nímž absolvoval koncertní turné po Slovenské republice. Daniel Hůlka obdržel řadu ocenění a pravidelně se umisťuje na předních místech anket Týtý a Český slavík. Od Akademie české populární hudby obdržel dvě Výroční hudební ceny. Vystupoval i v divadle Ta Fantastika v muzikálu Excalibur, přes léto vystupuje pravidelně v Tylově divadle v Praze v titulní úloze v opeře Don Giovanni. Od roku 2003 až dosud vystupuje jako Javert v muzikálu Bídníci. V roce 2005 ztvárnil titulní postavu v muzikálu Jekyll & Hyde v HDK Praha.

Zájmy

Hrál závodně volejbal a dosud se rád věnuje mnoha sportům (vodní sporty, lyžování, hokej, létání, kulečník, squash, jízda na horském kole, na motorce, na koni, autem). Obdarovává většinou oblíbenou květinou - růží.
Ač sám zatím bezdětný, velmi dobře si rozumí s dětmi a rád potěší svou návštěvou a dárky nemocné či jinak handicapované.

Zajímavosti

Jeho oblíbené jídlo je kuře na jakýkoliv způsob a má jako každý správný Čech rád pivo. Jeho oblíbená barva je černá a potrpí si na stříbrné šperky.

V roce 2001 se Danielovi splnil jeden z jeho snů a přání. Společně s partou několika přátel se vydal na dlouhou cestu do tajemného a nádherného Tibetu, aby tam podnikl náročnou a namáhavou cestu do nebezpečných hor. Rok na to v měsící červnu 2002 se velice rychle a v tichu oženil se svou láskou, tanečnicí Libuškou.Aktuality

Daniela Hůlku můžete momentálně spatřit v muzikálu Jekyll a Hyde, a Excalibur.
ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ROMAN TOMEŠ - NAVĚKY TOUR 2019 CARMEN FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway POMÁDA
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK