czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky

Informace o osobnosti

  

Lucie Bílá

roz. Hana Zaňáková, nyní Hana Penková
zpěvačka
Datum narození: 7.4.1966
Místo: Otvovice
Rodinný stav: vdaná
manžel Václav Bárta
syn Filip nar. v 4/ 95

Životopis

Lucie Bílá, tenkrát ještě Hanička Zaňáková se narodila roku 1966 v Otvovicích. Vyučila se dámskou krejčovou. Zpěv studovala nejprve v lidové škole umění. Začínala zpívat s kapelami Rock-Automat a Arakain.

Profesní data

Po účinkování v muzikálu Bídnici r. 90 zpívala od r. 92 v muzilálu Zahrada rajských potěšení, poté přišla další slavná muzikálová role v Draculovi r. 95. Česká slavice r. 96, 97 a 98. Cena Grammy r. 92, 93 a 94, vydala 3 LP. Také hrála ve filmech Princezna ze mlejna, Král Ubu a Fontána pre Zuzanau II. V roce 96 začalo její účinkování v muzikálu Krysař. R. 98 vydala knihu Teď už to vím ve spolupráci s J. Fištejnem. Za svůj dosavadní největší úspěch považuje dvě vystoupení na Pražském jaru 98. Podařilo se jí to jako první popové zpěvačce v historii. Je spolumajitelkou divadla Ta Fantastika. Také se věnuje moderátorství. S bývalým partnerem pobývala vždy část roku na Hroším ostrově na Floridě, kde hlavně odpočívala. Na poč. r. 2000 se však P. Kratochvíl přestěhoval k Pavlíně Baburkové, která mu posléze porodila syna. Od 3/00 L.B. vystupovala v divadle Ta Fantastika v muzikálu Johanka z Arku. V roce 2001 se zasnoubila s podnikatelem Radkem Pokorným. Po sedmi měsících se však po vzájemné dohodě rozešli. Ve stejném roce získala svého dalšího Zlatého slavíka. 3. dubna 2002 se nečekaně provdala za pozounistu Stanislava Penka. V roce 2003 nazpívala hlavní ženskou roli pro muzikál Romeo a Julie na ledě.

Zájmy

Jako sportovní aktivitu si Lucie oblíbila kolo. Díky němu prý poznala okolní krásy a přírodu Jevan.
A nesmíme zapomenout na charitu. Ať uz zájem, nebo práce, charitativní akce, které Lucka pořádá v neuvěřitelném množství a s neuvěřitelným nasazením jsou pro ni nesmírně důležité.
"Pro mne má aktivita spojená s pomocí potřebným bytostný význam. Každou vteřinu si uvědomuji, že za všechno vděčím zvláštní přízni osudu, milosti nebes a poctivé práci."

Zajímavosti

Lucka a zaručené diety
Občas potřebují hvězdy rychle zhubnout, třeba kvůli šatům, nebo focení. Co si o tom myslí Lucka? Trápí se hlady? "Už jsem velká na to, abych se něčím dobrovolně trápila - hlady už vůbec ne, někdy je to spíš naopak, že se musím donutit si čas na jídlo udělat. Nervíčky jsou zlobivé holčičky, které je třeba obalit tukem či čokoládou, aby daly pokoj. Co se týká focení - nejde mi ani tak o to, jak štíhlounká budu vypadat, ale co mi půjde z očí. Umíte si představit, jak šilhám hlady?"


Aktuality

Momentálně můžeme Lucii vidět v muzikálech Excalibur, Elixír života a Láska je láska.

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ROMAN TOMEŠ - NAVĚKY TOUR 2019 CARMEN FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway JOHANKA Z ARKU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK