czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
30 volných
6.5.2020, 19:30
280
Zatímco vrcholná politika Ruska a Ukrajiny v posledních letech oba národy rozděluje, společná vystoupení ruského hornisty Arkady Shilklopera a ukrajinského pianisty Vadima Neselovskeho posluchače spojují ve velkou obec nadšených obdivovatelů obou hudebníků.

Arkady Shilkloper je jazzmanem, jehož talent oceňuje mnoho posluchačů i kritiků. Narodil se v r. 1956 v Moskvě, hudbě se věnuje od šesti let. V letech 1967-1974 navštěvoval Vojenskou hudební školu v Moskvě a později hrál ve vojenském orchestru Sovětské armády. Od roku 1974 studoval hru na lesní roh na Státním hudebním institutu Gnessins a už v roce 1978 se stal členem orchestru moskevského Velkého divadla. Ve stejné době absolvoval kurzy jazzové improvizace. Mezi lety 1978 a 1989 je členem orchestru Velkého divadla a Moskevské filharmonie. S těmito tělesy procestoval mnoho zemí a měl tak možnost nasát muzikální vlivy různých částí světa.

Od roku 1990 se Shilkloper pustil do kariéry sólisty a člena několika známých komorních skupin, které se silně spoléhají na improvizaci.

První jazzová sestava, ve které hrál, bylo duo lesní roh – kontrabas s Michailem Karetnikovem a trio „Three O“ společně se Sergejem Letovem (saxofon, flétna) a Arkadijem Kiričenkem (tuba, vokál). Zásadní vliv na jeho další vývoj mělo ale setkání s klavíristou Michaelem Alperinem. Jako duo Shilkloper-Alperin vydali v roce 1989 u ECM první CD „Wave of Sorrow“. V pozdějších letech spolupracovali na řadě dalších projektů (CD „North Story“, „First Impression“, „Her first Dance“). V roce 1990 přibralo toto duo do své sestavy ještě klarinetistu Sergeje Starostina a vzniklo MOSCOW ART TRIO, soubor který v sobě spojoval prvky ruského folklóru, jazzu a vlastních improvizací. Toto trio se brzy po svém založení stalo populárním a velmi žádaným představitelem ruského ethno-jazzu. Několikrát vystupovali též v Čechách.

Arkadij Shilkloper rovněž spolupracoval s řadou světově proslulých jazzových formací a individualit (např. Rabih Abou-Khalilem, Jonem Christensenem, Bobem Stewartem, nebo kapelami jako Pago Libre Quartet, Vienna Art Orchestra, Mauve Trio – za album „Mauve“ získal v roce 2002 v Rakousku cenu „CD of the Year“). Od roku 1998 zařazuje do svých sólových vystoupení také netradiční nástroje, například alpský roh (CD „Pilatus“ 2000), didgeridoo či Wagnerovu tubu. Jako sólista se představil ve více než třiceti zemích světa. Navštívil celkem čtyřikrát (1992, 1993, 1997, 2007) kursy Hornclass a uspořádal v roce 2005 samostatný recitál v Rudolfinu.

Arkady Shilkloper v současné době žije v Berlíně. Jeho kalendář je doslova nabitý koncerty a mistrovskými kurzy po celém světě (bývá jich 100 ročně).

V posledních letech pravidelně vystupuje i s ukrajinským klavíristou Vadimem Neselovskym.

Ukrajinský klavírista a skladatel Vadim Neselovskyi (*1977) prošel klasickými konzervatořemi v rodné Oděse a v Německu. K jazzu se dostal v Německu a na Berklee College of Music. Učňovská léta trávil po celém světě jako člen kvintetu Next Generation mistra vibrafonisty Garyho Burtona. Burton nazval Neselovského skutečným géniem a slovutný německý hudební časopis Chopinem jazzového klavíru.

Los Angeles Times obdivovaly jeho „mimořádné hraní” a New York Times jeho „dotek lehký jako pírko”. Neselovsky se stal nejmladším studentem přijatým na konzervatoř v Oděse, než se s rodinou v 17ti letech přestěhoval do Dortmundu. Tam pokračoval v klasické hře na klavír, zatímco po nocích hrál v jazzových klubech, než získal plné stipendium na Berklee College of Music.

Na Berklee hrál a komponoval pro propagační album produkované kytaristou Patem Methenym a tam ho objevil Gary Burton. V jeho kapele se sešel s vynikajícími muzikanty jako Julian Lage, Luques Curtis a James Williams. Jejich CD Next Generation vydané v r. 2005 pod zn. Concord, obsahuje několik Neselovskyho skladeb. V roce 2010 získal druhou cenu v mezinárodní jazzové klavírní soutěži Martial Solal v Paříži. V roce 2012 mu byl udělen prestižní MacDowell Fellowship. Neselovsky se stal profesorem jazzového klavíru na Berklee College of Music a v současné době vede kapelu Agricultural Dreams, jejíž podivné jméno připomíná nezávislé ruské rockové kapely sovětské éry, které obdivuje. V roce 2010 získal druhou cenu v mezinárodní jazzové klavírní soutěži Martial Solal v Paříži. V roce 2012 mu byl udělen prestižní MacDowell Fellowship.

Album Get Up and Go nahrané Vadim Neselovky triem, v němž účinkuje Ronen Itzik na bicí, Dan Loomis na kontrabas a jako speciální host zpěvák Sara Serpa, vyšlo v r. 2017. Bylo inspirováno politickým otřesem ve Vadimově rodné Ukrajině a v DownBeat vydělalo vzácnou 4,5 hvězdičkovou recenzi.

V duu s hornistou Arkady Shilkloperem, nahrál již 3 desky. Oba muzikanti spolupracují osm let. V roce 2015 se představili na Jazzahead v Brémách. Jejich poslední album, které vyšlo v r. 2017 pod názvem Lustrum, bylo opět velmi pozitivně přijato.

"Jak se oba nástroje vzájemně prolínají, jak zobrazují různé, dokonce nádherně melancholické nálady a zároveň citlivě reagují na sebe - to je vysoká muzikálnost dvou silných osobností." Recklinghäuser Zeitung.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

OUT OF HELL 2020 VODA NAD VODOU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

Vážení zákazníci a obchodní přátelé,

Vláda České republiky rozhodla s účinností od 14. března 2020 od 6.00 o uzavření všech obchodů, s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších.

Naše obchodní oddělení /Politických vězňů 9, Praha 1/ se z těchto důvodů uzavírá.

Vaše e-maily a dotazy jsou postupně řešeny v co nejkratším možném termínu.

Ticket Art Praha není pořadatelem akcí samotných a musí se řídit pokyny pořadatelů. Jakmile obdržíme bližší informace, posíláme zákazníkům e-mail s dalším postupem. Prosíme, kontrolujte si všechny složky ve své e-mailové schránce, včetně spamu.

Pro vaši informaci uvádíme aktuální pokyny jednotlivých divadel.


WE WILL ROCK YOU

Vzhledem k aktuálnímu nařízení vlády o zrušení kulturních akcí, jsme bohužel i my povinni muzikál odložit na dobu, kdy s klidným svědomím můžeme opět začít zkoušet a při tom neriskovat zdraví našich účinkujících. Nařízení vlády plně respektujeme i z důvodu ochrany zdraví vás - našich diváků.
Zakoupené vstupenky na jednotlivá představení si prosím ponechte! Zůstávají v platnosti. Intenzivně jednáme o nových termínech představení v každém městě. Jakmile budeme mít k termínům bližší informace, ihned vás budeme kontaktovat!
Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se, že to rozjedeme na podzim! O svůj zážitek rozhodně nepřijdete!


Důležité informace v mimořádné situaci

Hudební divadlo Karlín

Všichni chápeme, že jsme v situaci, kterou nemůžeme ovlivnit. Mrzí nás, že vás nemůžeme v tuto chvíli přivítat v našem divadle na představeních, na která jste se těšili. Uvědomujeme si závažnost situace a respektujeme rozhodnutí vlády a vyhlášená bezpečnostní a zdravotní opatření, která nás všechny mají ochránit před koronavirem.

Ponechte si prosím vaše vstupenky, o divadelní zážitek ani o vaše peníze rozhodně nepřijdete. Po skončení opatření vám vstupenky vyměníme! Sledujte prosím náš web, Facebook a Instagram, kde Vás budeme průběžně aktuálně informovat o dalším vývoji a postupu.

Pokladna divadla je od 11. 3. do odvolání uzavřena.


Vážení diváci Divadla Kalich a Komorního divadla Kalich,

samozřejmě nelze než s veškerou zodpovědností respektovat rozhodnutí Vlády ČR o zrušení divadelních a jiných veřejných produkcí, a proto i Divadlo Kalich a Komorní divadlo Kalich bohužel neodehraje představení v termínech plánovaných na blízké dny či týdny. Společně s Vámi budeme vyhlížet chvíli, kdy se situace uklidní a my Vás budeme moci opět přivítat v našem hledišti.

Vstupenky na neodehraná představení si, prosíme, ponechejte, zůstávají v platnosti a po odvolání zákazu Vám nabídneme jejich výměnu. Dokud nebudeme znát termín ukončení tohoto omezení a možné náhradní termíny, nemůžeme bohužel nic plánovat. Prosíme, sledujte průběžně náš web, Facebook a Instagram, kde Vás budeme informovat o dalším postupu.

Za tuto situaci, kterou není v našich silách jakkoli ovlivnit, se Vám omlouváme.

Děkujeme za trpělivost i solidárnost a držme si palce, ať se situace a chod společnosti v co nejkratší době vrátí k normálu.

Zároveň děkujeme za celou řadu vašich velmi solidárních nabídek na storno vstupenek za neuskutečněná představení bez náhrady.

Ty z Vás, kteří chtějí podpořit naše divadlo tím, že se vzdají nároku na výměnu vstupenek ze zrušených představení, prosíme vyplnit krátký webový formulář potřebný k vystavení darovací smlouvy.

Po jeho zpracování našim obchodním oddělením Vám na e-mail přijde darovací smlouva, kterou pak stačí zpětně e-mailem potvrdit.

Mockrát děkujeme! Velmi si Vážíme Vašeho přístupu a podpory v nelehkých časech, které nás všechny i naše divadlo nepobírající žádné dotace čekají. Budeme se v budoucnu snažit Vám Váš velkorysý postoj mnohonásobně vynahradit.

Vaše Divadlo Kalich a Komorní divadlo Kalich


Divadlo Palace

Vstupenky na představení neodehraná z důvodu rozhodnutí Bezpečnostní rady státu si ponechejte, zůstávají v platnosti a po odvolání zákazu vám nabídneme jejich výměnu. Sledujte průběžně náš web, facebook a instagram.


GOJA, agentura Gott – Janeček

Vyjádření k rozhodnutí vlády ze dne 10.3.2020

S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob. Velmi nás to mrzí, ale respektujeme rozhodnutí vlády.Ponechte si prosím vaše vstupenky, o muzikál Čarodějka ani o vaše peníze rozhodně nepřijdete, po skončení opatření vám vstupenky vyměníme! Sledujte prosím náš web, kde Vás budeme průběžně aktuálně informovat o
dalším vývoji a postupu.

GOJA, agentura Gott – Janeček


Reakce Divadla Hybernia na prohlášení o bezpečnostní rady státu a informace k muzikálům a baletům.

10. března 2020 | Aktuality

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu jsou všechna představení muzikálů a baletů zatím do 12.4. zrušena. Ponechte si Vaše vstupenky, které zůstávají v platnosti. Prosíme o strpení. Náhradní termíny budeme řešit ihned po skončení opatření a vstupenky vám vyměníme na jiný termín! Po kliknutí na tento článek se dozvíte bližší informace.

Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě se Bezpečnostní rada státu rozhodla k dalším mimořádným opařením. S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 30 osob. Všichni chápeme, že jsme v situaci, kterou nemůžeme ovlivnit a mrzí nás, že Vás nemůžeme v tuto chvíli přivítat na našich představeních. Uvědomujeme si však závažnost situace a respektujeme rozhodnutí vlády. Ale o kulturní zážitek ani o Vaše peníze rozhodně nepřijdete.

Sledujte, prosím, weby www.hybernia.eu a www.pragueclassicconcerts.cz, kde Vás budeme průběžně aktuálně informovat o dalším vývoji a postupu.

Pokud jste vstupenky zakoupili u nás na naše muzikály, nebo koncert Věry Martinové, kontaktujte, prosíme nejlépe až po ukončení opatření, obchodní oddělení: DIVADLO HYBERNIA: vstupenky@hybernia.eu, pokladna@hybernia.eu, 703 670 760, 605 108 326.

POKLADNA TICKETPORTAL je dočasně uzavřena. Bližší informace najdete na webových stránkách www.ticketportal.cz. Pokud jste vstupenky zakoupili v síti a na pobočkách Ticketportal, obraťte se na centrálu Ticketportal: Politických vězňů 934/15, 110 00 Praha 1help@ticketportal.cz, reklamace@ticketportal.cz.

Pokud jste vstupenky zakoupili u nás na balet Louskáček a Labutí jezero, kontaktujte, prosíme nejlépe až po ukončení opatření AGENCY ARTISTIC INTERNATIONAL: aai-concert@aai-concert.cz , 224 224 706.

Děkujeme za pochopení a těšíme se brzy na shledanou


Divadlo na Vinohradech

Po dobu účinnosti vládního nařízení rušíme všechna představení. Více informací o výměně vstupenek najdete zde.

OD 12. 3. 2020 VYHLÁSILA VLÁDA ČR NOUZOVÝ STAV

Tímto opatřením jsou mimo jiné zakázána všechny veřejné produkce.
Divadlo na Vinohradech po dobu účinnosti opatření, prozatím tedy do 13. dubna 2020, ruší všechna svá plánovaná představení.

Děkujeme, že si v tuto chvíli ponecháváte vstupenky na zrušená představení.
Vstupenky zůstávají v platnosti, po zrušení opatření si je můžete vyměnit na nejbližší možný termín. Představení pro abonenty budou odehrána v náhradních termínech.
Pokladna divadla je až do odvolání uzavřena, v případě potřeby nás můžete kontaktovat na mailových adresách obchodni@divadlonavinohradech.com nebo pokladna@divadlonavinohradech.com nebo na bezplatné lince 800 900 888

O aktuální situaci a obnovení provozu divadla vás budeme informovat na webu a na facebooku. Děkujeme za pochopení. Držme si palce!

Vaše Divadlo na Vinohradech

Děkujeme za pochopení v této nelehké době.


Ticket Art Praha