czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
48 volných
24.10.2018, 19:00
190
BANDA je slovenská world music skupina, která vznikla v roce 2003 a od té doby se snaží jít vlastní cestou v chápání tohoto žánru. Základním hudebním zdrojem je pro kapelu slovenská lidová hudba, kterou s požitkem hudebníci míchají se zahraničním a multižánrovým materiálem. Pro kapelu je důležité důvěrné poznání lidové hudební tradice. Nezajímá ji jen melodie a text písně, ale i lokální podoby nářečí, způsob vedení vícehlasu, harmonizování a rytmizování lidových muzikantů.
Banda při své produkci používá akustické nástroje a sample akustických nástrojů. Využívá bohaté vokály s respektem k tradici a lokálním zvláštnostem, ale i ve zcela nové, originální podobě.
K dosavadním nejvýznamnějším vystoupením patří: festival Pohoda Trenčín, Loděnice Piešťany, NAY taneční dům, Folklorní festival Východná, série koncertů v norském Trondheimu. Za úspěch skupina považuje například účast na prestižním festivalu world music v Rudolstadtu v Německu, vícekrát kapela zahrála na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou a world music festivalu Mikołajki folkowe v polském Lublinu. Zdařilé byly i koncerty v italských městech Brendola, Viggiano a Magliano, v ukrajinském Lvově, německém Plauen, ve Vídni a v Krakově. Vloni se zůčastnili Womexu, hudebním veletrhu v Katovicích.

Samo Smetana (housle, mandolína, buzuki, tamburína, zpěv)
Alžbeta Lukáčová (cimbál, heligónka, perkuse, zpěv)
Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, zpěv)
Peter Obuch (kontrabas, zpěv)
Igor Ajdži Sabo (bicí, perkuse, zpěv)
Eva Brunovská (zpěv, klávesy)

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL CARMEN Amore MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway MAUGLÍ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK