czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
Barry Altschul 3dom Factor (Spojené státy)

Barry Altschul - bicí / Jon Irabagon - saxofon / Joe Fonda - kontrabas

Bubeník Barry Altschul, kterému bylo 6. ledna 75 let, je šedou eminencí jazzu – je známý hlavně mezi avantgardou kvůli hudbě, kterou dělal před mnoha lety. To se však mění díky usilovné práci se starými i novými partnery. „The 3dom Factor” (Tum) je jeho první kapelnické album od poloviny 80.let, s mladistvým saxofonistou Jonem Irabagonem, který se stal hybnou silou Altschulova nedávného obrození, spolu s veteránem basistou Joem Fondou. V triu se tito hudebníci k sobě ohromně hodí, swingují i hrají free. Všechny skladby s výjimkou jedné, jejichž autorem je Barry Altschul, svědčí o důkladných studiích solidních melodií, které přetrvají. Jsou zde výtečné nové verze skladeb „Irina”, něžné balady Barryho Altschula nahrané před 30 lety a „Natal Chart”, rozmarné exkurze ještě starší provenience. Z nových skladeb jsou to titulní, nesmělá poklona syntaxu tria Sonnyho Rollinse, a „Oops”, jakési pointilistické kalypso (více Rollinse, vyabstrahovaného). Barry Altschul je do hry absolutně pohřížen, což umocňuje účinnost alba.

V druhé polovině šedesátých let doprovázel Barry Altschul klavíristu Paula Bleye. V roce 1969 byl zakládajícím členem skupiny Circle, ve které spolu s ním hráli ještě Anthony Braxton, Dave Holland a Chick Corea. Později spolupracoval i s dalšími hudebníky, mezi něž patří Sam Rivers, Kenny Drew nebo Pepper Adams.

Jon Irabagon se v Praze představil v koncertní sérii JMW dne 2.10.2015 se skupinou Mostly Other People Do the Killing. Joe Fonda si zahrál na JMW v Praze 29.11.2012 v kapele Michaela Musillamiho Pulse Ensemble.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

VALETNÝNSKÁ AKCE 2018 MADAGASKAR - MUZIKÁLOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ 2018 ČAS RŮŽÍ MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway JOHANKA Z ARKU FANTOM OPERY
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK