czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
30 volných
27.2.2020, 19:30
280
Francouzský saxofonista Emile Parisien, narozený v roce 1982, se zapsal na Marciac College v roce 1993, kde se vytvořil hudební formaci se zkušenými hudebníky jako Pierre Boussaguet, Guy Laffitte a Tonton Salut.

Během let měl příležitost spolupracovat s několika významnými osobnostmi jazzu: Wynton Marsalis, Chris Mc Bride, Johnny Griffin nebo Bobby Hutcherson, kteří mu dali příležitost hrát si s nimi na významném Marciac Jazz Festival.

V roce 2000 se Emile Parisien přestěhoval do Paříže. Od té doby hrál ve Francii i v zahraničí s hudebníky jako Daniel Humair, Michel Portal, Jean-Paul Celea, Jacky Terrasson, Claude Tchamitchian, Yaron Herman, Gueorgui Kornazov, Rémi Vignolo, Manu Codjia, Hervé Sellin, Charlier / Sourisse , Christophe Wallemme a Roberto Negro.

Od roku 2004 Emile prosazuje svou uměleckou identitu založením skupiny Emile Parisien Quartet s hudebníky: Julien Touery (klavír), Sylvain Darrifourcq (bicí) a Ivan Gélugne (kontrabas). Toto kvarteto, inspirované skladateli 20. století, jako jsou Hector Berlioz, Igor Stravinski, Arnold Schönberg, Richard Wagner a John Coltrane, Wayne Shorter nebo Ornette Coleman, přidává do své hudby jakýsi expresionistický charakter, kde je vedoucím principem improvizace. Posunutím konkrétních hranic získává skupina velmi osobní a rozhodně moderní výraz.

V roce 2016 Parisien vytvořil kvintet s německým klavíristou Joachimem Kühnem, portugalským bubeníkem Marioem Costaem a francouzským kytaristou Manu Codjiou a francouským kontrabasistou Simonem Tailleu, s kterými jako hosté nahráli Michel Portal (basový klarinet) a Vincent Peirani (akordeon) slavné album „Sfumato“, které bylo zvoleno „Victoires du Jazz“ jako nahrávka roku ve Francii, a silně rezonovalo bylo po celé Evropě.

V roce 2012 byl Emile Parisien zvolen Jazzovou Akademií „nejlepším francouzským hudebníkem roku“ a v roce 2014 získal cenu „Victoires de la Musique“ za nahrávku v duu s Vincentem Peiranim „Belle époque“ a a cenu „Victoires du Jazz“ pro nejlepšího umělce.

Do Prahy přijíždí v kvartetu: Emile Parisien - sopran- a tenor saxofon / Julien Touéry – piano / Ivan Gélugne - kontrabas / Julien Loutelier - bicí

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

WE WILL ROCK YOU PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO ČARODĚJKA VODA NAD VODOU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK