czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
16 volných
Enver İzmaylov se narodil v r. 1955 ve Ferganě, Uzbecké sovětské socialistické republice, do krymsko-tatarské rodiny, předtím deportované z Krymu, kam se roku 1989 vrátil.
Ačkoli hrál kytaru od svých patnácti let, studoval fagot na Ferganské hudební škole, kde promoval v roce 1973. Osm let byl členem skupiny Sato, s níž se objevil na albech Efsane (1986) a Give Your Love for a Friend Kruh (1987). Vrátil se do školy a získal titul z univerzity v Taškentu. Po absolutoriu se vydal na sólovou dráhu.
V roce 1995 vyhrál Evropskou mezinárodní kytarovou soutěž v Lausanne ve Švýcarsku. V témže roce byl ukrajinskými kritiky jmenován hudebníkem roku. Vystupoval na Ukrajině, v Rusku, Estonsku, Moldávii, Bulharsku, Finsku, Norsku, Švédsku, Dánsku, Belgii, Itálii, Německu, Turecku a USA.
Kromě nahrávání sólových alb pracoval v duu s francouzským klávesistou Xavierem Garciem, tureckým bubeníkem Burhanem Ocalem a britským saxofonistou Geoffem Warrenem. Na Krymu Izmaylov založil Art Trio s bubeníkem Bari Rustem a Narketem Ramazanovem, hráčem na klarinet, saxofon a flétnu. İzmaylov také ovládá hrdelní zpěv.
Je znám zejména svou specifickou technikou hry a laděním nástroje. Na kytaru, speciálně pro něj vyrobenou v Kyjevě, hraje tak, že klepá na její krk prsty, jako na klávesnici. Podobnou techniku ​​používá americký jazzový kytarista Stanley Jordan.
İzmaylov kombinuje krymskou tatarskou tradiční hudbu, tureckou, uzbeckou, balkánskou, klasickou hudbu a jazz.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ROMAN TOMEŠ - NAVĚKY TOUR 2019 CARMEN FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway KRYSAŘ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK