czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
29.4.2019, 19:30
385
Larry Willis (Spojené státy)
Larry Willis - sólo piano
Prolog 24. ročníku

Larry Willis (Spojené státy)
Larry Willis je klavíristou, skladatelem, producentem a ředitelem v jedné osobě. Jeho inspirativní přístup ke hře z něho činí jednoho z nejžádanějších jazzových pianistů.
Willis (1942) pochází z Manhattanu. Studoval na newyorské hudební střední škole a poté na Manhattanské hudební škole. Svou první nahrávku pořídil jako sedmnáctiletý. Byl to koncert klasické hudby s orchestrem.
V této době vytrvale sám cvičil hru ne klavír. Záhy poté hrál profesionální koncerty v jazzovém triu, jehož členy byli bubeník Al Foster a kontrabasista Eddie Gomez.
Larryho zájem o jazz se brzy stal vášní. Na Manhattanské škole se jeho prvním učitelem jazzového klavíru stal legendární John Mehegan. V devatenácti letech již Willis pravidelně hraje se skvělým altsaxofonovym inovátorem Jackiem Mc Leanem.
Larry Willis si zahrál na více než třech stech nahrávek. Byl spoluhráčem téměř každého velkého jazzového hudebníka (H. Masakela, L. Morgan, W. Shaw, S. Getz atd.)
Willis je mimo jiné uznáván pro svou všestrannost. Jeho škála sahá od rocku přes africkou, brazilskou a afrokubanskou hudbu. Jeho talent se projevuje také v komponování a aranžování pro orchestry a velké kapely. Jeho první skladby byly symfonické (pro Brooklynský symfonický orchestr). V posledních letech byl také sólistou italského komorního orchestru.
Nahrál s Royem Hargrovem CD Crisol Band, které získalo Grammy. Nyní aktivně koncertuje s vlastním triem a kvartetem, ale také jako sólista.
V Praze vystoupil s Hugh Masakelou na Strunách podzimu v Dvořákově síni v listopadu 2014.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČAS RŮŽÍ ČARODĚJKA TRHÁK muzikál VODA NAD VODOU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK