czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
20 volných
25.9.2019, 19:30
335
Mamadou Diabate se narodil v tradiční muzikantské rodině (kmen Sambla) v Burkině Faso (západní Afrika), s dlouhou tradicí praktikování profese vyprávění příběhů a tvorby hudby.

Ve věku 5 let zahájil své profesní přípravy se svým otcem Penegue Diabate, který byl ve své době považován za nejlepšího hráče balafonu daleko za hranicemi kultury kmene Sambla. V 8 letech začal studovat hru na balafon u renomovaných balafonistů sousedních národů. V letech 1988 a 1998 získal první cenu „národního kulturního týdne“ Burkiny Faso. V současné době žije v Rakousku.
Se skupinou Percussion Mania získal rakouskou cenu World Music Award (2011) a hlavní cenu soutěže „Triangle du Balafon“ v Mali (2012). Za svou virtuozitu byl také oceněn cenou „Prix Alkaly Camara de la virtuosité“.
V roce 2016 se stal rytířem národního řádu (Chevalier de l'Ordre National) Burkiny Faso.
Doposud (2019) vydal 13 CD s vlastní skladbou a 2 další s autentickou hudbou národů Sambla a Tusia (obě světové premiéry).a (obě světové premiéry).

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

CARMEN ČARODĚJKA TRHÁK muzikál OSMÝ SVĚTADÍL
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK