czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
16.4.2019, 19:30
335
Marco Mezquida Ravel's Dreams (Španělsko)

Marco Mezquida (piano) / Martin Melendez (cello) / Aleix Tobias Sabater (perc)

Marco Mezquida je v současné době jedním z nejuznávanějších jazzových hudebníků ve Španělsku a určitě je považován za talent v celém světě. Narodil se v Menorce před jednatřiceti lety a získal výsadní postavení díky své tvrdé práci a charakteru. Učitel, skladatel, sólista, v jedné osobě je všestranný, ale také perfekcionista a pevný obhájce sebepoznání a sebeúcty v hudbě. Jeho pokora přichází jako požehnání, čerstvý vítr.
V tomto duchu nahrál Mezquida v r. 2017 také Ravel’s Dreams, spolu s bubeníkem Aleixem Tobíasem a violoncellistou Martínem Meléndezem. Jde o re-interpretaci Ravelových děl s doteky jazzu, klasiky a experimentu, která rozhodně nezůstane bez komentáře.
Tímto počinem riskuje hněv fanoušků původní Ravelovy hudby. Nic takového se ale nestane. Ravelova hudba zůstává, její podstata trvá, její síla zůstává smyslná a elegantní, hrdá a horká, avantgardní a klasická najednou. Mezquida si hraje se všemi svými Ravelovými sny.
Pro impresionistická noční sóla Maurice Ravel, vyloučený jak z klavírních, tak z kompozičních kurzů na konzervatoři, čerpal hudební inspiraci z jazzu. Zdá se tedy, že jazzový pianista Marco Mezquida, který se narodil v Menorce v roce 1987, vzdává poctu Ravelově odkazu.
Spolu s perkusistou Aleixem Tobiasem a violoncellistou Martínem Meléndezem najde osobní a moderní vstupní bod do jemných zvukových světů francouzského skladatele a naplňuje je vlastními improvizacemi. Ravel by rozhodně tleskal.
Album "Ravel's Dreams" uspokojí všechny, od klasických fanatiků až po milovníky jazzu, po zvědavé nebo pokorné posluchače.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČAS RŮŽÍ FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway KRYSAŘ KAMILA NÝVLTOVÁ - Narozeninový koncert
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK