czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
20 volných
27.1.2019, 19:30
230
Oskar Török
trumpetista narozený v roce 1980 v Humenném na Slovensku. Oskar absolvoval Hudební akademii Karola Szymanowského v Katovicích pod vedením Piotra Wojtasika.
Oskar Török je v Česku známý především jako člen skupin Vertigo nebo Sato-San To. Dalšími formacemi, s nimiž vystupuje, jsou Points Septet saxofonisty Luboše Soukupa, Points-Rataj Quintet nebo třeba Čikori Ivy Bittové. Přinejmenším stejně aktivní je i na polské scéně. Nejčastěji hraje s formací Wojtek Mazolewski Quintet. S Mazolewskim hrával již od dob svých studií na Hudební akademii v Katovicích. V roce 2018 též koncertoval s Leszkem Możdżerem a big bandem Wojtka Mazolewského se speciálním hostem Zbigniewem Namyslowským.

Joanna Duda
pianistka, skladatelka od začátku spolupracuje s Wojtkem Mazolewským v jeho Quintetu. V současné době hraje též současnou klasickou hudbu s Lutosławsky Piano Duo a Mischou Kozłowským. Byla opakovaně stipendistkou kulturního města Gdańsk (2010, 2012, 2015). Byla nominována na mnoho ocenění včetně ceny Polské televize "Gwarancie Kultury" v kategorii "Debut roku" a "Plus Grand Prix Jazz Melomani" v kategorii "Naděje milovníků hudby".
V sólové kreativitě se umělkyně pohybuje na křižovatce elektroniky a akustiky, na klavíru improvizuje klasickým způsobem, do něhož vkládá originální zvuky pečlivě připravených samplů a současně se nevyhýbá syntetickým zvukům.
Joanna Duda má na svém kontě stovky koncertů jak sólových, tak i s různými soubory. Představila se mimo jiné v Tokiu, Kaliningradu, Pekingu, Singapuru, Dillí, Šanghaji, Istanbulu, Bukurešti, Budapešti, Berlíně, Weimaru, Londýně, Dublinu, Oslu a dokonce i v Grónsku. V Praze se představila se sólovým recitálem na 18. Mezinárodním festivalu jazzového piana v roce 2012. Skládá a produkuje též hudbu pro divadelní představení.
Joanna Duda a Oskar Török spolupracují též v Kvintetu Wojtka Mazolewského.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL CARMEN FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway JOHANKA Z ARKU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK