czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
30 volných
29.6.2020, 19:30
280
PUSCHNIG - DIABATE - SASS (Rakousko / Burkina Faso / Spojené státy)
15.5.2020 19:30 Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 11
Wolfgang Puschnig - saxofon, flétna / Mamadou Diabate - balafon, ngoni, talking drum / John Sass - tuba

Trio těchto tří muzikantů vytvořil a vede Wolfgang Puschnig.
Hledal něco nového .... zajímavý mix ... a našel. Spolu s hráčem na tubu Jonem Sassem a hráčem na balafon Mamadou Diabatem vytvořil něco mimořádného, co nikdo nikdy předtím neslyšel.
„Puschnigovy hudební projekty jsou výrazem jeho umělecké otevřenosti, zvědavosti a lásky k experimentování. Pověst Wolfganga Puschniga jako skvělého sólisty a geniálního virtuosa je důvodem, proč bývá vždy zván k účinkování v mezinárodních projektech jako hostující hudebník. V minulosti založil soubory, které ho postavily do role mezinárodně uznávaného muzikanta, který se nebojí kontaktu s nejrůznějšími hudebními styly. Dokladem je toho je i trio, v němž zkoumá nové zvukové fúze s jedním z nejlepších hráčů na tubu Jonem Sassem a chladně znějícím balafonistou Mamadou Diabadé.
Puschnig, Sass a Diabate společně provozují hudbu, která je vytvořena na úrovni abstraktní i skutečné. Je to fyzická a psychologická zkušenost života, komunikace, individuality a společenství. Pulzující var nádherných melodických oblouků je doprovázen hustou a širokou paletou rytmických koberců balafonu ze starých písní Sambla a rytmy a tance z Burkiny Faso.
V Praze jsme toto trio mohli slyšet před 10 lety, a to 12.5.2010 v Jazzklubu Reduta.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO MEDA COSMOS DISCOVERY VODA NAD VODOU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK