czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
50 volných
21.10.2018, 19:30
335
Rabih Abou-Khalil, narozený v r. 1957 v Libanonu, je hráčem na oud, skladatelem a dirigentem. Nahrával s jazzovými velikány, s tradičními arabskými hudebníky, s klasickými smyčcovými kvartety, arménskými hudebníky, zpěváky fado a mnoha dalšími. Je známý tím, že spojuje tradiční arabskou hudbu s jazzem, evropskou klasickou hudbou s dalšími styly. Od poloviny osmdesátých let je jeho hudba považována za základní spojení mezi východem a západem.
Rabih vyrůstal v Bejrútu a během občanské války v roce 1978 se přestěhoval do Mnichova, kde částečně žije, pokud se nezdržuje na jihu Francie. Abou-Khalil absolvoval studium hry na oud na konzervatoři v Bejrútu s oudistou Georgesem Farahem. V Mnichově studoval klasickou flétnu na Akademii hudby pod Waltem Theurerem.
Spolu s Anouar Brahemem pomohl zvýraznit oud jako nástroj ˇ“eklektického světového jazzu“.
Své první CD vydal v r. 1988 u ECM. Na albu Morton's Foot (2004) hraje s Abou-Kalilem akordeonista Luciana Biondini a tenorsaxofonista a zpěvák Gavino Murgia.
V roce 2008 vydal Abou-Khalil album s názvem "Em Portugu?s" ("V portugalštině"), kde mixuje pro změnu fado s arabskou hudbou za účasti zpěváka Ricarda Ribeira.
Rabih Abou-Khalil vystupoval v třináctidílném televizním seriálu Visions of Music. Jde o dokument se zaměřený na prolínání jazzu s tradiční hudbou (karibská salsa, brazilská samba, argentinské tango, francouzská musette, španělské flamenko, židovský klezmer, New Orleans R & B a Mississippi blues, hudba západní Afriky, jižní Afriky, Indie a Středního východu). Hudba tohoto seriálu byla vydána v roce 1998 na albu Visions of Music - World Jazz u Enja Records.
Mezi hudebníky, s nimiž Rabih spolupracoval, patří např. Howard Levy (harmonika), Glen Velez (bicí, perkuse), Milton Cardona (Conga), Sonny Fortune (altsaxofon), Glen Moore (kontrabas), Gabriele Mirabassi (klarinet), Luciano Biondini (akordeon), Michel Godard (tuba), Joachim Kühn (klavír, altsaxofon), Alexander Bălănescu (housle).
V Praze se letos objeví potřetí (1998, 2008), tentokrát ho doprovodí akordeonista Luciano Biondini (Itálie) a perkusista a hráč na bicí Jarrod Cagwin (USA).
Luciano Biondini je italský jazzový a lidový akordeonový hráč, který se objevil na albech různých hudebníků, jako je např. Gabriele Mirabassi, Fratelli Mancuso, Ivana Fossati, Samo Salamon.
Narodil v roce 1971 ve Spoletu (PG) a hru na harmoniku začal studovat v 10ti letech. Později se zaměřil na studium klasické hry a získal řadu národních a mezinárodních ocenění (Trophée Mondial de l'Accordéon, Mezinárodní cena Castelfidardo, cena Luciana Fancelliho, atd.
Kromě účasti na televizním a rozhlasovém vysílání koncertuje v různých evropských zemích (Španělsko, Německo, Dánsko, Chorvatsko, Andorra) a účastnil se mnoha festivalů: Umbria Jazz Winter, Fano Jazz, Festival dei Due Mondi, Festival Klezmer Ancona, Metronome.
Mezi jeho spoluhráči se vyskytují jména jako Tony Scott, Enrico Rava, Mike Turk, Ares Tavolazzi, Battista Lena, Gabriele Mirabassi, Roberto Ottaviano, Javier Girotto, Marteen Van der Grinten, Martin Classen a Enzo Pietropaoli.
Jarrod Cagwin je americký hráč na bicí a perkuse. Narodil v roce 1974 se a vyrůstal na venkově v centrálních Spojených státech. V roce 1992 získal stipendium na Berklee College of Music v Bostonu. Tam zažil velmi kosmopolitní hudební atmosféru se studenty ze všech koutů světa. Studoval perkuse a bubny pod profesorem Jamey Haddadem a setkal se zde s různými technikami bubnování z Indie, Středního východu, severní Afriky a Brazílie. V roce 1995 získal grant na studium technik na Yorkské univerzitě v Torontu v Ontariu. Po promoci v roce 1996 se přestěhoval do New Yorku, následně vystupoval a nahrával s různými současnými a tradičními hudebními formacemi. V roce 1999 začal pracovat se skupinou Rabih Abou-Khalil, krátce poté se přestěhoval do Evropy, kde aktivně cestuje a vyučuje po celém kontinentu. Úzce spolupracuje s firmou Eckermann Drums ve Vídni v Rakousku, kde navrhuje bubny a bubnové soupravy. V současné době dělí svůj čas mezi Istanbul a západní Evropu. Je perkusistou mezinárodně uznávaného zpěváka Sezana Aksu z Turecka a také rezidentním instruktorem na Státní konzervatoři hudby v Istanbulu. V roce 2010 vyšla jeho rytmická výcviková metoda One by One. Mezi jeho spolupracující hudebníky patří např. Fahir Atako?olu, Erkan O?ur, Joachim Kühn, Michel Godard, Gabriel Mirabassi, Antonio Hart, Howard Levy, Joe Beck a Dave Samuels. Je také hostujícím umělcem Ensemble Modern a The Next Step Percussion Group a je předním sólistou BBC Orchestra, Makedonského symfonického orchestru a Bundesjungendorchester.

Rabih Abou-Khalil (Libanon) oud
Luciano Biondini (Itálie) akordeon
Jarrod Cagwin (Spojené státy) bicí a perkuse

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL CARMEN FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway TAJEMSTVÍ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK