czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
15 volných
12.6.2018, 19:30
330
Vardan Hovanissian & Emre Gültekin Duo (Arménie/Turecko/Belgie)

Symbol arménského- tureckého usmíření.

Po staletí žili Arméni a Turci vedle sebe. Ale hrozné události v Osmanské říši, zejména během první světové války, měly katastrofický dopad, který proměnil spřízněné duše v hořké nepřátele. Přátelství mezi arménským hráčem na duduk Vardanem Hovanissianem a jeho hudební blízkou duší, tureckým hráčem na saz Emrem Gültekinem, se snaží překonat množství překážek, které vytvářejí skutečný pocit naděje.

V roce 2015, jejich spolupráce vyústila na albu Adana v hudbu, která kombinovala lidové písně s originálními díly z kulturních hranic Turecka a Arménie. Guardian popsal album jako " High Class" s nádhernou kontemplativní a nostalgickou náladou. Debut tohoto Dua zaznamenal velký ohlas, například album získalo „Octave de la Musique 2016“ za oblast world music.

Album není jen odkazem na jméno města, které se před sto lety stalo synonymem arménské tragédie, ale jeho hudba dává též naději, že hudebníci věří v Adanu, jako místo, kde budou Arméni a Turci opět žít v harmonii.

Album symbolizuje smíření a přátelství mezi dvěma kulturami, které mají mnoho společných kořenů. Je to harmonická souhra arménských a tureckých písňových textů s melancholickým timbem arménského duduku, který Vardan studoval u mistra tohoto nástroje Khatchika Khatchatryana a virtuozitou tureckého sazu a osmanské tanbûry, které Emre studoval u Talipa Özkana a u svého otce Lütfü Gültekina.

Album oba hudebníci představili na festivalu Babel Med v r. 2016, ve stejném roce pak na etnofestivalu v Poznani a letos v květnu s ním hostují v Londýně. Hovanissian i Gültekin přijedou do Prahy již podruhé. Poprvé jsme je mohli slyšet před 5 lety jako členy skupiny Blindnote v Divadle U hasičů. Tentokrát Vás zveme na jejich nevšední vystoupení do Chodovské tvrze.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

DANIEL LANDA 50 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL ČAS RŮŽÍ PLES UPÍRŮ KRÁLOVNA KAPESKA KRYSAŘ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK