czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
30 volných
12.11.2020, 19:30
280
WOLFGANG SELIGO TRIO (Rakousko)
Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 11
Wolfgang Seligo - piano / Peter Strutzenberger - kontrabas / Heimo Wiederhoer - bicí

Wolfgang Seligo (pianista a skladatel) a jeho Jazz Trio náhodně kombinuje jazz, funk a klasiku. Svými skladbami v různých formacích, i sólových, dosáhl mezinárodního ohlasu. Koncertoval v Pekingu v Zakázaném městě, na Rudém náměstí v Moskvě, ale také v Maroku, Senegalu, Chicagu a Washingtonu. Vedle toho vystupoval na festivalech, v koncertních sériích a v klubech v Evropě, Asii, Africe a v USA.
Peter Strutzenberger (kontrabas) je jedním z nejvšestrannějších rakouských basistů, zahraje vše od jazzu, přes blues, rock až po klasiku. Doprovázel mnohé evropské jazzmany (např Karl Ratzer, Harri Stojka, Dana Gillespie), hrál v produkcích klasiky ve vídeňské opeře, koncertoval s mezinárodně uznávanými hudebníky jako Red Holloway, Big Jay McNeely, Howard Alden a Axel Zwingenberger.
Heimo Wiederhoer (bicí) studoval Jazz a klasickou hudbu a hrál s umělci jako Sheila Jordan, Albert Mangelsdorff, Bill Dobbins, Jimmy Knepper, Ron McClure, Marc Murphy, Andy Bey, Jarmo Savolainen, Phil Markowitz, Ed Neumeister, Karl Ratzer, Gustavo Bergalli, Fritz Pauer, Steve Gut, Bosco Petrovic. Dlouhou dobu byl členem Tria Karlheinze Miklina a spolupracoval s Harri Stojkou.
ALL ABOUT JAZZ MAGAZINE:
„Seligo je zjevně nesmírně talentovaný jak komponista, tak interpret. Zdá se, že nedokáže nehrát s velkou bravurou, ale protože se okolo tolik toho děje, je relativně snadné se nad to povznést a užívat si opravdu krásný přednes." Budd Kopman (New York) for allaboutjazz magazine

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Další akce z kategorie Jazz

  LUCIE NA BÍLO COSMOS DISCOVERY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK