czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
30 volných
Yotam Silberstein - kytara / Daniel Dor - bicí, perkuse / Noam Wiesenberg - kontrabas

Yotam Silberstein narozený v Tel Avivu začal zářivou kariéru již ve 21 letech, kdy získal titul „Izraelský jazzový hráč roku“ a zazářil na slavném italském jazzovém festivalu v Umbrii. Hned nato vydal debutové album, kterému se dostalo uznání odbornou kritikou. V roce 2005 přesídlil do New Yorku a během10 let se vypracoval mezi jazzovou elitu. Nahrává a hraje s jejími významnými představiteli jako James Moody, Heath Brothers, Paquito D 'Rivera, Monty Alexander, Christian McBride, John Patitucci, Roy Hargrove, David Sanborn, Marcus Miller, což je výčet jen několika z nich.

Navíc, Yotam Silberstein vystupuje jako leader jazzových skupin ve velkých klubech a na festivalech v USA, Americe, Japonsku a Asie. Yotam je také vítězem ceny Sundance Time Warner za filmovou hudbu. Je považovaný za umělecky nadaného hudebníka a technicky vyspělého kytaristy. Díky těmto vlastnostem nahrál řadu alb u významných vydavatelů, které byly kritikou velmi příznivě přijaty a které znovu definují bebop jako žánr („Resonance“ či „Brasil,“ či na Greammy nominované album “Harlem-Kingston Express Live!” Montyho Alexandera).

Rok 2018 vypadá pro Yotama obzvášť zajímavě. S novým albem absolvuje světové turné se zastávkami po celé Evropě, Jižní a Severní Americe, Asii a Austrálii. Kromě toho se Yotam letos také účastní mnoha velkých festivalů.

Daniel Dor - bubeník, perkusionista (32) se v dnešním světě jazzu stal novým důležitým hlasem. Kritici a spolužáci chválí jeho originalitu jako improvizátora a skladatele. Vystupuje po celém světě na špičkových festivalech a hudebních sálech, vedle hudebních velikánů, jako jsou Avishai Cohen, Kurt Rosenwinkel, Noa, Billy Harper, Matisyahu, Robert Sadin, Diego Urcola, Daniel Zamir, Dorantes a mnoho dalších. Daniel je zakořeněný v jazzové tradici, jeho hudba je ovlivněna množstvím kultur, ve kterých byl vychován, což vede k jeho velmi emocionálnímu, upřímně lyrickému projevu. První bubenické lekce absolvoval v 10 letech. Je absolventem Nové školy pro jazzu a současnou hudbu v New Yorku, prestižní Thelma-Yellin High School a Rimon School for Jazz and Contemporary Music v Izraeli. Vystupoval na mnoha jazzových festivalech po celém světě.

V letech 2014 a 2015 absolvoval turné s triem izraelského kontrabasisty a skladatele Avishaie Cohena "From Darkness". Tato formace zahrála i v pražském Rudolfinu. V roce 2015 jsme ho mohli slyšet s A. Cohenem pro změnu v Brně za doprovodu Brněnské filharmonie.

Noam Wiesenberg přicházející z Tel Avivu je vyhledávaným baskytaristou a aranžérem na hudební scéně v New Yorku. Narodil se v hudební rodině, Noam byl v raném věku vystaven mnoha různým žánrům. Po12 letech hraní na violoncello přesedlal na kontrabas. Rychle se stal nedílnou součástí izraelské jazzové scény. Hrál ale i v předních izraelských symfonických orchestrech, jako například Jeruzalémský symfonický orchestr, Symfonický orchestr Haifa, Izraelský symfonický orchestr Rishon-LeZion.

Od roku 2010 působí v New Yorku. Od té doby spolupracoval s umělci jako Ari Hoenig, Billy Hart, Francisco Mela, Gilad Hekselman, Mike Moreno, Seamus Blake, Shai Maestro, Uri Cane, Will Vinson a Matisyahu.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Jazz

VALETNÝNSKÁ AKCE 2018 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL ČAS RŮŽÍ KRÁLOVNA KAPESKA KRYSAŘ FANTOM OPERY
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK