czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
Cimbálová muzika Miroslava Kotlára

Obsazení: Miroslav Kotlár, cimbál, klarinet, zpěv
Miroslav Kotlár ml., klarinet, zpěv
Tibor Beňák, kontrabas, akordeon, zpěv
František Lamač, housle, zpěv

Cimbálová muzika hraje již od 70. let, kdy zprvu rodinná kapela „Kotlárovci“ začala na severu Čech vystupovat zprvu se slovenskými čardáši a později i moravskou lidovou hudbou, která byla a je oblíbeným žánrem rodiny Kotlárů a zejména pak zakládajícího člena, kapelníka Miroslava Kotlára st. (cimbál) dlouholetým učitelem na Základní umělecké škole v Liberci.
Cimbálová muzika Miroslava Kotlára je na severu Čech známá svým pestrým repertoárem a uslyšíte ji téměř na všech městských oslavách a vinařských akcích pořádaných jak městy a obcemi, tak také soukromými podniky po celých Čechách. V roce 2018 cimbálovka oslavila své 1000 vystoupení od svého vzniku
Miroslav Kotlár ml. pokračuje v rodinné tradici lidových písní. Oproti svému otci již pouze amatérsky, zato má své nenahraditelné místo v cimbálovce. Vlastní profesí pedagog šíří lásku k lidové hudbě nejen mezi svými žáky.
Tibor Beňák (kontrabas) je muzikant s tím největším muzikantským zápalem a srdcem. Ač velmi vytížen ve svém podnikání, drží svým rytmem kapelu nejen při muzice.
František Lamač (housle) je v Čechách známý profesionální houslista, který koncertuje s vážnou hudbou v doprovodu s harfou a operním zpěvem. Cimbálovku má ale za svou srdeční záležitost a je její nezastupitelnou součástí.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Koncerty (domácí interpret)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 DANIEL LANDA 50 ČAS RŮŽÍ SULIKO MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway OSMÝ SVĚTADÍL
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK