czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers uvádějí SWING NYLONOVÉ VĚKU.

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers je český orchestr hrající jazz, swing a taneční hudbu z let 20., 30. a raných 40. let.

Orchestr vznikl roku 1995 po odchodu Ondřeje Havelky z OPSO, který Melody Makers založil spolu s Karlem Majerem, který se stal kapelníkem bandu. Ten však po vydání prvního alba orchestr opustil. Kapelníkem se tak stal Jakub Šafr (klavír) a po jeho odchodu nakonec Petr Tichý (kytara). Karel Majer byl členem kvartetu The Swings, se kterým byl orchestr založen. The Swings totiž účinkovali ve hře Ondřeje Havelky - Má férová Josefína. Tato hra byla hrána asi 3 roky, měla něco kolem 100 repríz. Za tuto dobu vzniklo bližší spojení mezi The Swings a Ondřejem Havelkou. Firma EMI jim pak nabídla nahrání společného alba.

Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers jde hlavně o přesnou interpretaci dobové hudby (swingové éry) a zabývají se nejen americkými skladbami, ale i raným českým či slovenským džezem. Ke hře používají i dobové nástroje, které jim zaručují opravdovou autenticitu skladeb. Úzce spolupracují s podobným slovenským big bandem, Bratislava Hot Serenaders. Leader tohoto bandu je trumpetista Juraj Bartoš, který původně občas s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers hrával jako host na jejich koncertech či CD, avšak od roku 2013 je kapelníkem i tohoto bandu. Melody Makers také spolupracovali s kvartetem Sestry Havelkovy, již zmíněnými The Swings a jistou dobu se stepařským kvartetem The Wings. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče.

Ondřej Havelka, který tento band založil, je uměleckým ředitelem bandu a zpěvákem. Z předešlého big bandu OPSO odešel po vydání alba Hello, baby, aby založil svůj vlastní band. Předtím s tímto bandem natočil šest dalších alb. Někteří členové z OPSO odešli zároveň s Havelkou a tvoří část nového orchestru, např. saxofonista Jordánek nebo trumpetista Krása.

V bandu v posledních letech jako zpestření výstupů působí romská jazzová zpěvačka Věra Gondolánová, která s orchestrem zpívá skladby jako Summertime, Takin' A Chance On Love apod. Mimo jiné Melody Makers zpestřují svá vystoupení ještě různými tanci, od charlestonu po step a vokálními zpěvy několika muzikantů dohromady či rovnou zpěvem celého orchestru.

V současné době s bandem vystupují i Rozálie Havelková a Vojtěch Havelka - dcera a syn Ondřeje Havelky.


Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Koncerty (domácí interpret)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OUT OF HELL CARMEN ČARODĚJKA TRHÁK muzikál ROBIN HOOD
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK