czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
72 volných
22.1.2019, 19:00
1 590 749
Dvě legendy slovenského jazz-rocku na jednom pódiu!!!
Posledních 100 vstupenek!!!
LAST MINUTE SLEVA 20%

Lucerna Music Bar bude 22. ledna hostit vzpomínkový koncert na počest významného slovenského hudebníka Fedora Freša (1947-2018), na kterém zahrají dvě ikony slovenské hudební scény, a to uskupení Collegium Musicum a Fermata, se kterými Fedor Frešo vystupoval.

Baskytarista a zpěvák Fedor Frešo spolupracoval s desítkami hudebních českých i slovenských skupin, pravděpodobně nejslavnější bylo jeho celoživotní spojení s varhaníkem Mariánem Vargou, s nímž v roce 1969 založil legendární art rockové těleso Collegium Musicum. Právě Collegium Musicum zahraje na jedinečném vzpomínkovém koncertě, který se uskuteční v již beznadějně vyprodané Bratislavě a následně v Praze. Se skupinou vystoupí mj. také syn zesnulého baskytaristy, Fedor Frešo jr.

Dvojkoncert slovenských hvězd doplní další legenda, a to skupina Fermata, která vznikla roku 1973 a patří ke světové špičce jazz roku. Vydala 11 studiových alb, a i přes několik personálních změn a tvůrčích pauz koncertuje s velkým úspěchem dodnes.

V rámci večera proběhne také předání prvního ročníku Hudební ceny Fedora Freša, která se bude každoročně udílet interpretovi či instrumentalistovi za výjimečný přínos pro slovenskou hudební scénu.

Hostem pražského koncertu bude Petra Börnerová trio. Projekt české zpěvačky Petry Börnerové, slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého a jejich devíti letého syna Tomáše, který hraje na bicí nástroje. Repertoár tria je postavený na převzatých i vlastních folk-bluesových písničkách.

VIP vstupenky: Vstupenka umožňuje vstup na privátní VIP terasu se skvělým výhledem na pódium, místo k sezení a vlastní oddělený VIP bar. Pozor, v prodeji jen omezený počet těchto vstupenek!

Účinkující

Fermata

Skupina vystoupí ve složení: František Griglák, Igor “Teo” Skovay, Peter Preložník, Maximilian Musil, Tamás BeliczaCollegium Musicum

Skupina vystoupí ve složení: František Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav “Slnko” Šarišský.Host: Petra Börnerová trio

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Další akce z kategorie Koncerty (zahraniční interpret)

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS 2019 - THE GREAT WALL CARMEN FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway ROBIN HOOD
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK