czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky

Palác Žofín - Velký sál, Praha 1

Slovanský ostrov 226, Praha 1


Palác Žofín - Velký sál, Praha 1Palác Žofín leží uprostřed Prahy na Slovanském ostrově. Novorenesanční stavba byla postavena na počest arcivévodkyně Sofie, matky císaře Franze Josefa I. Z břehů ostrova se otvírají nejkrásnější výhledy na město a Pražský hrad. Od poloviny minulého století se stává Žofín kulturním centrem Prahy.
Definitivní podobu dostal palác v letech 1885-87 zásluhou projektu Jindřicha Fialky. Třicátá léta 20. století k paláci přidala zahradní restauraci a hudební pavilon. V letech 1992-94 byla tato kulturní památka rekonstruována podle projektu ateliéru architekta Tomáše Šantavského.
V dnešní době zde probíhají významné kulturní a společenské akce mezinárodního významu, tím navazuje Žofín na svou bohatou minulost.

ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ROMAN TOMEŠ - NAVĚKY TOUR 2019 ČAS RŮŽÍ FANTOM OPERY MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway TAJEMSTVÍ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK