czech
  • Customer login

    Close
    Password change

  • Registration
  • My orders
Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.

Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.

Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků a budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, svobodě, dětských snech a o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. Hra o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Inscenaci pro Divadlo Na Fidlovačce připravuje režisér Adam Skala se svým mladým týmem. V titulních rolích se představí Daniel Krejčík/Lukáš Adam, Josef Polášek/Karel Zima, Štěpánka Fingerhutová, Jan Komínek/Marek Lambora, Aneta Krejčíková/Vanda Chaloupková a další.

Obsazení:
Marek Lambora / Lukáš Adam; Daniel Krejčík / Vojtěch Vodochodský; Josef Polášek / Karel Zima; Adam Kralovič / Prokop Zach; Štěpánka Fingerhutová / Magdaléna Kuntová; Aneta Krejčíková / Vanda Chaloupková; Jiří Racek / Zdeněk Vencl; Angelika Sbouli / Eliška Hanušová; Veronika Lapková / Anna Jiřina Daňhelová; Sára Halušková; Petr Jeřábek / Jáchym Kučera; Marek Zeman / Ondřej Hyneš; Jiří Roskot; Eva Miškovič; Barbora Králová; Karolína Tothová; Veronika Hanušová; Veronika Morávková; Zuzana Pilná; Michal Máša; Mirek Kosík; Jakub Šimůnek; Martin Smrž; Michal Kováč.

V PRODEJI MÁME KOMPLETNÍ PROGRAM Z PRODUKCE DIVADLA NA FIDLOVAČCE, VYBERTE SI DIVADLO A ZOBRAZTE AKTUÁLNĚ UVÁDĚNÉ TITULY: Divadlo na Fidlovačce, Komorní Fidlovačka

Other events in this place

Other events from this organizer

Other events in category Musicals

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WE WILL ROCK YOU ČESKÝ PLES ČAS RŮŽÍ ČARODĚJKA KVÍTEK MANDRAGORY POMÁDA
We use cookies to provide our services. By using our services, you agree to our use of cookies. More information OK