czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
123 volných
15.12.2019, 17:00
200
Vánoční koncert Miroslava Beinhauera
Kamil El-Ahmadieh – klavír
15. prosince 2019 v 17 hodin
zámek Hradec nad Moravicí – Velká dvorana

V letošním roce připravujeme již 7. ročník tradičního vánočního koncertu klavíristy Miroslava Beinhauera, tentokráte je hostem mladý talentovaný klavírista Kamil El-Ahmadieh.

V první polovině koncertu zazní Variace na kánon od Roberta Schumanna pro klavír op. 1b od Aloise Háby a Sonáta č. 1 Carla Vinea.

Variace na kánon od Roberta Schumanna pro klavír op. 1b z roku 1918 jsou první skladbou českého skladatele Aloise Háby, která vyšla v tištěné podobě. Celkem patnáct variací a fuga se vyznačují vysokou obtížností, virtuozitou a komplikovaností. Ačkoliv je více než 100 let stará, dodnes neexistuje žádná její nahrávka.

Australský skladatel Carl Vine napsal svou první klavírní sonátu v roce 1990 a dodnes patří mezi jeho nejznámější díla. Tato dvouvětá skladba se stala ihned po zveřejnění velice oblíbenou nejen u klavíristů a obecenstva, ale i u kritiků. Bývá označovaná za jednu z nejvýznamnějších děl této formy druhé poloviny 20. století.

V druhé polovině koncertu zazní Sonáta pro dva klavíry f moll op. 34b Johannese Brahmse, která se řadí mezi nejvýznamnější díla z období romantismu. Brahmsovým původním záměrem bylo zkomponování skladby pro smyčcový kvintet – tato verze vznikla v roce 1862. O rok později pak publikoval upravenou verzi, tentokrát jako Sonátu f moll pro dva klavíry op. 34b.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vánoční programy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CHINA GIRL - akrobatická show s hity D. BOWIEHO ČESKÝ PLES ČAS RŮŽÍ ČARODĚJKA MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway ROBIN HOOD
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK