czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
400 volných
9.12.2020, 19:00
390 340 290
Slovenský tenorista Peter Berger vystudoval zpěv na konzervatoři ve svých rodných Košicích a ještě v době studií se stal sólistou košické opery. Zde si vytvořil základ svého repertoáru - zpíval Nemorína (Nápoj lásky), Ernesta (Don Pasquale), Alfréda (Traviata) či Lenského (Oněgin).
V roce 2007 debutoval v roli Pinkertona (Madame Butterfly) v bratislavském Slovenském národním divadle a odtud se jeho působení rozšířilo na české operní scény včetně brněnského a pražského Národního divadla, kde jako stálý host působí dodnes.
Neustálým zdokonalováním svého lyrického tenoru (u Vladimíra Chmela) se propracoval k dramatičtějším rolím, českého, francouzského a italského repertoáru, pro které je stále více vyhledávaným také v zahraničí (Princ, Laca, Dalibor, Werther, José).
Zpíval v řadě evropských a světových divadlech - Wexford, Palermo, Santiago de Chile, Brémy, Tokyo, Peking, Varšava, festival v Glynderbourn a v posledních letech absolvoval významné debuty ve Velkém divadle v Moskvě jako Princ v Rusalce a Don Jose v Teatro Reggio v Italském Turíně.
Je častým hostem koncertních pódií v širokém repertoáru kantátových a oratorních skladeb. V projektu Belcanto zabrousil i do vod známých operet a muzikálů.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vánoční programy

  LUCIE NA BÍLO ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK