czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
71 volných
24.7.2018, 19:30
1 190 890 490
Festival Bach for All je mnohem víc než interpretace populárních Bachových děl a tak se pro letošní ročník rozhodnul do dramaturgie začlenit také unikátní projekt slovenského barokního souboru Il Cuore Barocco. Ten představuje vybrané kompozice z oficiálního katalogu skladeb Johanna Sebastiana Bacha, které ovšem on sám nikdy nesložil. Kdo tedy?
Unikátní hudební projekt vychází z historického omylu, který se v oficiálním Schmiederově katalogu Bachovy hudby objevuje. Slovenský soubor Il Cuore Barocco představí posluchačům v kostele Nejsvětějšího Salvátora dvě skladby, které jsou sice opatřeny oficiálními katalogovými čísly, ale doložitelně pocházejí z pera jiných skladatelů. Orchestrální suita g mol, BWV 1070 je s největší pravděpodobností zkomponována nejstarším Bachovým synem Wilhelmem Friedemannem. Kantáta Tilge, Höchster, meine Sünden BWV 1083 je pak pouze úpravou již existující skladby Giovanni Battisty Pergolesiho Stabat Mater.
Soubor Il Cuore Barocco (v překladu barokní srdce) tvoří především mladí hudebníci, kteří se dali dohromady v roce 2010 při studiu na umělecké vysoké škole. I díky svému nadšení a přístupu k interpretované hudbě představují nezvyklé seskupení kvalitních a cílevědomých umělců. Hrají na repliky dobových nástrojů, využívají dobové ladění a poznatky čerpají nejčastěji z dobových traktátů a rukopisů.

Program:
Johann Sebastian Bach
Orchestrální suita g mol, BWV 1070
Tilge, Höchster, meine Sünden, BWV 1083

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 DANIEL LANDA 50 CARMEN Amore MÝDLOVÝ PRINC - Divadlo Broadway KRYSAŘ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK