czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
243 volných
17.6.2018, 19:30
790 690 290
Vilém Veverka a Barbara Maria Willi se po lonském úspěchu vrací na festival Bach for All. V rámci jeho druhém ročníku vystoupí se svým špičkovým mezinárodním uskupením Ensemble Berlin-Prag.
Německo-český soubor Ensemble Berlin-Prag, jehož osu tvoří členové Berlínské Filharmonie se soustřeďuje na poučenou interpretaci dobové hudby i její propagaci. Během sedmi let svého působení postupně získal silné postavení v oblasti koncertní produkce nejen v České republice a v Německu (vystoupil např. na festivalech Pražské jaro, Janáčkův Máj, Smetanova Litomyšl, Concentus Moraviae, Bach for All, MDR Musiksommer, v komorním cyklu Berlínské Filharmonie, Mitte Europa atd.). Jednotícími prvky interpretace souboru jsou estetická čistota a doslovná interpretační linie provozované hudby. Dalším kritériem a záměrem je pak zvyšování interpretačního standardu napříč hudebním prostředím, nejen staré hudby. V rámci koncertu ve Španělské synagoze vystoupí s Vilémem Veverkou (hoboj) a Barbarou M. Willi (cembalo) také Dominik Wollenweber (hoboj, anglický roh), Martin Heinze (kontrabas) a Václav Vonášek (fagot).
Ensembl Berlin-Prag se orientuje především na dílo Jana Dismase Zelenky (souborná nahrávka Triových sonát ZWV 181 je považovaná za jeden z nejlepších snímků všech dob). Avšak i vrcholné barokní kompozice Johanna Sebastiana Bacha zaujímají v repertoáru mezinárodní komorní formace nezastupitelné místo. Interpreti tak u příležitosti festivalového koncertu provedou výběr Bachových „Orgelsonaten“ v úpravě pro pro hoboj, anglický roh, fagot a continuo. Vybrané sonáty jsou v rámci Bachova hudebního odkazu ostatně považovány za mistrovská díla.

Program:
Johann Sebastian Bach: Sonáta III d-moll, BWV 527
Jan Dismas Zelenka: Sonáta IV g-moll, ZWV 181,4
Johann Sebastian Bach: Sonáta I e-moll, BWV 525
Johann Sebastian Bach: Sonáta VI G-dur, BWV 530

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MADAGASKAR - MUZIKÁLOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ 2018 ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČAS RŮŽÍ PLES UPÍRŮ KRÁLOVNA KAPESKA JOHANKA Z ARKU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK