czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
164 volných
19.7.2018, 19:30
1 190 890 490
Ensemble Tourbillon spojuje hudební osobnosti, které jsou pro provedení kvalitní interpretace hudby Johanna Sebastiana Bacha doslova zárukou. Na festivalu Bach for All doprovodí tento prestižní soubor špičkovou mezzosopranistku Markétu Cukrovou.
Ensemble Tourbillon založil v roce 1998 dirigent a virtuos na violu da gamba Petr Wagner. Jeho soubor reprezentuje evropskou hudební tradici včetně historicky poučené hry a veškerých jejích specifik. Věnuje se především dílům od počátku 17. do konce 19. století, kam patří také Bach. Umění souboru vychází z jeho hudebníků, konkrétních zkušených muzikantů, jejichž společná hra vytváří oceňované hudební bohatství. Ensemble Tourbillon se představil na všech důležitých republikových festivalech staré hudby od Concentus Moraviae po Svatováclavský hudební festival v Ostravě a je pravidelným hostem také v zahraničí (např. Festival Ile de France a Mitte Europa Festival).
Markéta Cukrová je na současné české pěvecké scéně ojedinělým jménem. Během své krátké kariéry získala v interpretaci historické hudby obdivuhodné postavení a je oceňována i zahraničními soubory a orchestry. Kritika i posluchači si oblíbili především její provedení písňové tvorby autorů z přelomu 18. a 19. století v doprovodu kladívkového klavíru. Je vyhledávanou pěvkyní renomovaných těles jako jsou La Risonanza, Mala Punica, Les Muffatti, Collegium Marianum nebo Ensemble Tourbillon, s nímž se představí na festivalu Bach For All.
Na festivalu Bach for All představí soubor Ensemble Tourbillon a Markéta Cukrová Bachovy duchovní kantáty s katalogovým číslem 35 pro orchestr a sólo a dále několik jednotlivých, poměrně známých árií. Koncert zakončí výběrem z orchestrálních suit a bude pouze na publiku, kolik jich soubor nakonec „přidá“.

Program:
Johann Sebastian Bach
Kantáta BWV 35
Árie Wohl euch / BWV 34
Árie Getrost (Wie starb die Heldin) / BWV 198
Árie Kommt, ihr / BWV 30
Instrumentální výběr z orchestrálních suit BWV 1066-1069)

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DANIEL LANDA 50 ALEXANDROVCI - EUROPEAN TOUR 2019 ČAS RŮŽÍ FANTOM OPERY KRÁLOVNA KAPESKA POMÁDA
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK