czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
193 volných
19.7.2017, 20:00
490
JOHANN SEBASTIAN BACH / 1685-1750 /

Prelude and Fugue in C major, BWV 531

Ichrufzudir, HerrJesu Christ, BWV 639

Prelude and Fugue in A minor, BWV 551

Fantasia super: Christ lag in TodesBanden, BWV 695

Prelude and Fugue in A minor, BWV 543

Fantasia and Fuguein G minor, BWV 542

Vivace fromSonata in G major, BWV 530

Toccata and fugue in D minor, BWV 565PAVEL SVOBODA – organ


Mezinárodní hudební festival Bach for All představuje další varhanní hvězdu, která v Praze vystoupí. Bude to Pavel Svoboda a zahraje na varhany v Bazilice sv. Markéty v břevnovském klášteře.

Laureát soutěží Pražské jaro a Bach-Wettbewerb Leipzig se věnuje hudbě od útlého věku. Po základní umělecké škole vystudoval varhanní hru na Konzervatoři v Pardubicích, v tomto studiu pokračoval na Akademii múzických umění v Praze u docenta Jaroslava Tůmy a absolvoval též roční stáž na Universität der Künste v Berlíně u nizozemského varhaníka Leo van Doeselaara. Na magisterské studium navázal doktorandským studiem na HAMU v Praze.
Po prvním roce studia varhan získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Opavě a obdržel Cenu interpretace od Nadace Český hudební fond. Je nositelem 1. ceny a titulu Laureáta z Mezinárodní interpretační soutěže Brno, druhé ceny z Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena a třetí ceny z mezinárodní soutěže v Německu, konané v rámci 36. ročníku Internationale Orgelwoche Korschenbroich. V roce 2013 se stal laureátem soutěže Pražské jaro, v roce 2016 získal 2. cenu a titul Bachpreisträger v prestižní mezinárodní soutěži v Lipsku.
Svoboda je dramaturgem a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka a předsedou spolku PROVARHANY, který se zaměřuje se na ochranu historických varhan. Spolupracuje také se souborem Barocco sempre giovane. Jako sólista vystupuje s orchestry, účinkuje na hudebních festivalech v ČR i v zahraničí. V letošním roce zahraje recitály mimo jiné v Německu, Francii, Polsku nebo Číně, a to na prestižních pódiích v Katedrále v Marseille nebo v Beijing Concert Hall. Svoboda v současné době pracuje na projektu, jehož cílem je nastudovat a veřejně uvést kompletní varhanní dílo Johanna Sebastiana Bacha.

Přehled všech koncertů naleznete on-line zde

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MAMMA MIA! AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ! ČAS RŮŽÍ VÁNOČNÍ KONCERT - SEN MARIKY GOMBITOVÉ SRDCOVÝ KRÁL PLES UPÍRŮ MADAGASKAR - MUZIKÁLOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK