czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
12.11.2020, 19:00
230
Listopad (12. 11. 2020)

Dechové kvintety / The Prague Philharmonia Wind Quintet
Koncert jednoho z předních českých dechových kvintet, jehož členové působí v dechové sekci orchestru PKF – Prague Philharmonia. Na programu koncertu jsou zařazeny skladby autorů od baroka po současnost. Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru muzea (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art, Prague Ticket Office a na webových stránkách Židovského muzea v Praze.
Účinkující:
Jan Brabec / klarinet
Jiří Ševčík / flétna
Vladislav Borovka / hoboj
Václav Fürbach / fagot
Mikuláš Koska / lesní rohProgram:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Předehra k opeře Kouzelná flétna K.620
Darius Milhaud (1892–1974)
La Cheminée du roi René

Václav Trojan (1907–1983)
Divertimento pro dechové kvinteto

Pavel Haas (1899–1944)
Dechový kvintet op.10

Prague Philharmonia Wind Quintet byl založen v roce 2007 z podnětu sólistů dechové sekce orchestru PKF – Prague Philharmonia. Členové tělesa jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží. Působí také jako přední hráči v mnoha dalších komorních a symfonických tělesech (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Národní divadlo, Baborák Ensemble, Česká sinfonietta atd.).
Kvinteto vešlo do hudebního povědomí nejen pravidelnými koncerty na českých koncertních pódiích, ale také nahráváním kompozicí českých skladatelů 20. století pro Český Rozhlas a spoluprací s Českou televizí. V letech 2011 a 2013 obdrželo kvinteto pozvání na mezinárodní hudební festival Festival dell Arte v polském Wojanowě, kde s velkým ohlasem reprezentovalo českou hudební scénu.
Již od svého vzniku soubor navázal úzkou spolupráci s vynikajícím klavíristou prof. Ivanem Klánským, společně vystoupili na mnoha koncertech pro české i zahraniční pořadatele.
Na podzim roku 2015 ansámbl absolvoval úspěšné turné po Španělsku (Burgos, Mellila, Miranda de Ebro). S velkým ohlasem se v roce 2016 setkal kombinovaný projekt francouzské poezie a hudby s českým hercem Janem Čenským.
V koncertní sezóně 2016/17 se kvintet představil posluchačům kromě pravidelného vystoupení v komorním cyklu orchestru PKF – Prague Philharmonia i koncertem na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro, či na festivalu Za poklady Broumovska.
V sezóně 2018/19 kvintet koncertoval v Atriu Žižkov a v Karolinu. Na jaře to byl koncert na Břevnovských hudebních slavnostech, mimo Prahu např. v Poděbradech, Řevnicích, Kolíně, Písku, Strakonicích, Netolicích, Jablonci, či v Brandýse nad Labem. V létě 2019 se soubor těšil účasti na MHF v Českém Krumlově a na festivale Vrchlabské hudební léto, kam byli hudebníci pozváni a účinkovali s Janem Čenským.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  LUCIE NA BÍLO ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK