czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
21.1.2021, 19:00
230
Leden (21. 1. 2021)

Motus Harmonicus / Festa del Sabbato
Originální projekt Festa del Sabbato představí významné duchovní kompozice židovských skladatelů ze 17. a počátku 18. století v podání ansámblu Motus Harmonicus. Během programu zazní mimo jiné synagogální skladby italských skladatelů Salomona Rossiho (1565–1628), Benedetta Marcella (1686–1739) nebo sefardské písně Abrahama Cacerese (1718–1740). Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru muzea (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art, Prague Ticket Office a na webových stránkách Židovského muzea v Praze.
Účinkující:
Isabella Shaw / mezzosoprán
Melusine de Pas / viola da gamba
Jakub Michl / viola da gamba, umělecký vedoucí
Tereza Samsonová / theorba
Jiřina Marešová-Dvořáková / varhanní pozitiv

Program:
Salomone Rossi (1565–1628)
Sinfonia Prima

Cristiano Giuseppe Lidarti (1730–1795)
Bo'i beshalom

Salomone Rossi
Lamnatseah binginot (Psalm 67)
Sonata Sesta

Benedetto Marcello (1686–1739)
O immacolata pura santa divina legge (Psalm 18)

Salomone Rossi
Sinfonia Terza
Shir hama'alot (Psalm 128)
Sinfonia Secunda

Abraham de Caceres (1718–1740)
Beyom tova

Salomone Rossi
Sonata Terza

Abraham de Caceres
Hishki Hizki
Motus Harmonicus vznikl jako hudební soubor specializující se zpočátku převážně na hudbu 17. století. Od doby svého založení v roce 2010 se zájem jeho členů značně rozšířil směrem k hudbě středověku, renesance ale i lidové hudbě, rovněž však i k vzájemnému vztahu roviny hudby, slova, symbolu a mýtu. Pod uměleckým vedením Jakuba Michla a Isabelly Shaw se obsazení ansámblu proměňuje podle různých druhů programů, instrumentace i epochy hraného repertoáru. Mezi klíčové projekty souboru tak patří novodobé premiéry děl Samuela Capricorna, Karla Pelikána, Karla Rabovia či pražské řádové skladatelky Marie Juliany, z repertoáru středověké hudby je to zejména program Mirail de Prez věnující se tvorbě trubadúrek – trobairitz. Soubor vystoupil na festivalech jako Haydnovy hudební slavnosti, Musica figurata, Sidney Sussex Arts Festival v Cambridge, Theatrum Kuks, Americké jaro či v rámci pořadů Hudební lahůdky a Komorní cyklus PKF.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  LUCIE NA BÍLO COSMOS DISCOVERY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK