czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
3.12.2020, 19:00
230
Prosinec (3. 12. 2020)

Nelehkost bytí… / Amadeus String Trio
Koncert jednoho z předních českých komorních smyčcových ansámblů, jehož členové působí ve Škampově či Talichově kvartetu. Na koncertu zazní např. Goldbergovské variace Johanna Sebastiana Bacha (1685–1750) či výběr z díla Hanse Krásy (1899–1944). Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru muzea (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art, Prague Ticket Office a na webových stránkách Židovského muzea v Praze.

Účinkující:
Roman Patočka / housle
Martin Stupka / viola
Lukáš Polák / violoncello

Program:
Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Výběr z Goldbergovských variací v úpravě pro smyčcové trio

Hans Krása (1899–1944)
Tanec pro smyčcové trio

Ludwig van Beethoven (1770–1827)
Smyčcové trio c-moll

Amadeus String Trio se poprvé sešlo nad interpretací Mozartova Divertimenta Es dur pro smyčcové trio. Hudebníci si natolik porozuměli, že se nedlouho poté setkali nad Bachovými Goldbergovskými variacemi a následovaly další a další projekty (Schubertova Tria, Beethovenova Tria, Klavírní kvartety se Stanislavem Gallinem, speciální projekty s Gabrielou Vermehlo, Vojtěchem Spurným a další). Brzy se tento soubor, tvořený zkušenými komorními hráči působícími i na poli sólovém, zařadil mezi přední komorní ansámbly doma i v zahraničí.

Roman Patočka (housle) patří mezi výjimečné osobnosti současné generace sólistů.
Po absolvování Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění prohluboval dále své zkušenosti na hudebních institucích v zahraničí. Nejprve v Utrechtu (Keiko Wataya) a dále v Lübecku u Shmuela Ashkenasiho. Vystupuje jako sólista s renomovanými orchestry v České republice i v zahraničí (Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu, Hamburští symfonikové, Nagojská Filharmonie, Symfonický orchestr Navarra, Záhřebská Filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pražská komorní filharmonie). Spolupracoval s Jiřím Bělohlávkem, Vladimírem Válkem, Jakubem Hrůšou, Douglasem Bostockem, Heikem Mathiasem Försterem, Georgem Fritzschem, Vojtěchem Spurným, Janem Talichem či Stanislavem Vavřínkem. Je členem klavírního Eben tria a smyčcového Talichova kvarteta. Je vítězem a laureátem na Soutěži Pražského jara, Leopolda Mozarta v Augsburku, Pablo de Sarasate v Pamploně, Václava Humla v Záhřebu, Flame v Paříži, Maxe Rostala v Berlíně a dalších.

Martin Stupka (viola) začal se hrou na violu na hudebním Gymnáziu Jana Nerudy, pokračoval na Pražské konzervatoři a studia završil v Berlíně na Hochschule für Musik Hanns Eisler a na Universität der Künste. Další zkušenosti a prohloubení zájmu o různé hudební žánry získal účastí na rozličných interpretačních kurzech. Je členem Škampova kvarteta a též vyhledávaným violistou, který pravidelně koncertuje s Andromeda Mega Express Orchestra a spolupracuje s ansámbly komorními (Sinus Quartett, Československý komorní orchestr Praha, Komorní orchestr Berg, Talichova komorní filharmonie, Pražský komorní orchestr), barokními (Collegium Marianum, Musica Florea), stejně tak i jazzovými (Octothorpe, Mira Mode Orchestra, Ring Ensemble) či folklorními (FS Rosénka). Jako sólista získal spolu s Danou Oerterovou cenu Bohuslava Martinů na festivalu Mladé Pódium za provedení jeho Divertimenta pro housle, violu a orchestr.

Lukáš Polák (violoncello) studoval hru na violoncello na Brněnské konzervatoři ve třídě prof. Miroslava Zichy. V Brně se také začal věnovat studiu dirigování, které uplatnil při vedení barokního ansámblu Musica da camera Brno zaměřeného především na autentickou interpretaci českého a evropského vrcholného baroka. Ve studiu pokračoval Lukáš Polák na Akademii Múzických Umění v Praze. Na soutěži konzervatoří v Teplicích získal 1. cenu a zároveň titul absolutního vítěze, na mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec mu byla udělena 3. cena a na soutěži Leoše Janáčka v Brně se umístil na třetím místě. Na soutěži Bohuslava Martinů v Praze pak získal třetí cenu. Mezi jeho významné sólové aktivity patří spolupráce s Talichovým komorním orchestrem, Moravským komorním orchestrem a Akademickými komorními sólisty. Díky svému zájmu o komorní hudbu stál Lukáš Polák u zrodu několika komorních těles. Od roku 2004 je členem Škampova kvarteta.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  LUCIE NA BÍLO ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK