czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
32 volných
12.9.2019, 19:00
230
Oratoria s náměty z Hebrejské bible / Viktorie Dugranpere, Jiří Sycha & Ondřej Bernovský

12. 9. 2019 od 19:00

Koncert přední české sopranistky Viktorie Dugranpere za doprovodu jednoho z nejlepších hráčů na barokní housle u nás Jiřího Sychy a cembalisty a varhaníka Ondřeje Bernovského. Na programu koncertu jsou skladby barokních skladatelů George Friderica Händela (1685–1759), Nicoly Matteise (1650–1714) a Henryho Ecclese (1650–1714).


Účinkující:
Viktorie Dugranpere / soprán
Jiří Sycha / housle
Ondřej Bernovský / cembalo

Program:
“Let the bright Seraphim…” (Israelitish Woman) / SAMSON, Act III
“Bless’d the day...” (Solomon’s Queen) / SOLOMON, Act I

George Frideric Händel (1685–1759) / Sonata in F Major
Adagio
Allegro

“My vengeance awakes me…” (Athalia) / ATHALIA, Act II
“Regard, oh son, my flowing tears…” (Nicotris) / BELSHAZZAR, Act II

Nicola Matteis (1650-1714)
Aria amorosa
Ground

“Oh, had I Jubal’s lyre…” (Achsah) / JOSHUA, Act III
“Ah jealousy, thou pelican...” (Asenath) / JOSEPH AND HIS BRETHREN, Act III

Henry Eccles (1670-1742)
Ground
“Guilt trembling spoke my doom…” (Susanna) / SUSANNA, Act III
“To darkness eternal…” (Athalia) / ATHALIA, Act IIIViktorie Dugranpere
Sopranistka Viktorie Dugranpere studovala zpěv nejprve u české operní pěvkyně Daniely Šounové Broukové, později u profesora Pražské konzervatoře Jiřího Kotouče, nadále se vzdělává při Hudební akademii Praha u Pavly Zumrové. Vystudovala bakalářský obor Sbormistrovství chrámové hudby na Týnské škole pod záštitou Pedagogické fakulty UK a magisterský obor na Hudební vědě na Filozofické fakultě UK. Část studií strávila a úspěšně absolvovala na pařížské Sorbonně.
Jako sólistka se zúčastnila mnoha projektů. V roce 2018 absolvovala koncertní turné ve Spojených arabských emirátech v rámci festivalu Sharjah Heritage Days, kde reprezentoval českou hudbu.
Od roku 2009 je uměleckou vedoucí profesionálního vokálně instrumentálního souboru Victoria Ensemble, s nímž vystupuje jako sólistka, ansámblová zpěvačka a dirigentka.

Jiří Sycha
Jiří Sycha vystudoval hru na housle na Církevní konzervatoři v Kroměříži (1997-2002) u prof. Radany Váňové, kde získal 1. místo ve stipendijní soutěži Yamaha. Během studia působil ve školním barokním souboru Collegium da camera. Vedle houslí se Jiří Sycha na konzervatoři věnoval i studiu dirigování a kompozice. Dále studoval housle a dobovou praxi na Vysoké škole hudební v německém Trossingenu. Jiří Sycha působí jako sólista a hráč v různých seskupeních, a také jako koncertní mistr českých barokních souborů. Sólově vystupuje na recitálech s cembalistou Filipem Dvořákem. Letos natočil jako dirigent premiérové CD pro Deutsche Harmonia Mundi s hudbou lobkovického kapelníka Jána Josefa Röslera (1771–1813). Jako dirigent spolupracoval se sólisty jako je Iva Bittová, Ivan Ženatý či Karolína Berková. Je činný i na poli kompozice. Skládá především komorní hudbu.

Ondřej Bernovský
Cembalista a varhaník Ondřej Bernovský působí v Čechách, v sousedních zemích, Nizozemí a Itálii. Zaměřuje se na hudbu předklasického období a nové skladby. Jako sólista i komorní hráč spolupracoval s mnoha českými i zahraničními soubory. Úspěšně se účastnil mnoha renomovaných soutěží. Jako lektor cembala působil na Mezinárodních interpretačních kurzech v Zábřehu na Moravě. Jako korepetitor a basso continuo se zúčastnil také plzeňského nastudování opery L´Orfeo Claudia Monteverdiho (1567–1643). S oblibou působí také jako liturgický varhaník.
Díky své bohaté a barevné instrumentaci se soubor zaměřuje na téměř zapomenutá díla představitelů pozdního baroka a raného klasicismu pro tři vrchní hlasy a basso continuo. V menším obsazení se Ensemble Postillon zaměřuje na díla ve formě trio sonáty, obligátních koncertů a sólo sonát. V březnu roku 2019 byl Ensemble Postillon finalistou prestižní soutěže Internationalen Telemann Wettbewerb pro komorní hru v Magdeburgu a cembalistka Hwa-Jeong Lee byla oceněna 3. cenou za svou generálbasovou a obligátní hru.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ČAS RŮŽÍ ČARODĚJKA TRHÁK muzikál ROBIN HOOD
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK