czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
11.2.2021, 19:00
230
Únor (11. 2. 2021)

Perly 20. století / Duo Beautiful Strings
Koncert houslistky Moniky Urbanové a harfistky Hedviky Mousy Bachy, během něhož zazní díla soudobých skladatelů. Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru muzea (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art, Prague Ticket Office a na webových stránkách Židovského muzea v Praze, kde naleznete i kompletní program koncertu.

Účinkující:
Monika Urbanová / housle
Hedvika Mousa Bacha / harfa

Program:
Ondřej Urban (1973)
Žižkovská suita – Tango Klezmer, Chorál Waltz, Píseň (2017)

John Williams (1932)
Schindlerův seznam – Vzpomínky, Židovské ghetto Krakow – Zima 1941, Hlavní téma

Deborah Henson-Conant (1953)
Baroque Flamenco

Arvo Pärt (1935)
Fratres

Astor Piazolla (1921–1992)
Historie Tanga – Café 1930, Nightclub 1960

Duo Beautiful Strings
Houslistka Monika Urbanová a harfistka Hedvika Mousa Bacha založily duo Beautiful Strings již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. Za sebou již měly vítězství v různých mezinárodních soutěžích i sólové zkušenosti. Od roku 2010 společně vystupují na koncertních pódiích jak v České republice, tak i v zahraničí. V letech 2011–2013 vystupovaly v představení Easy Livingdivadla Mlejn, ve kterém se propojila klasická hudba se vzdušnou vertikální akrobacií. V roce 2017 úspěšně vystoupily na festivalech Nekonvenční žižkovský podzim a Mezinárodní varhanní festival ve Filipově. Interpretky zahrnují do svého repertoáru kromě originálních kompozic též vlastní aranžmá. Díla francouzských mistrů (Claude Debussy, Maurice Ravel, Camille Saint-Saëns aj.) natočily v roce 2013 na CD Beau Soir. Jejich široký a pestrý repertoár od baroka až po současnost, virtuozita a preciznost hry sklízí úspěchy hudebních kritiků i široké veřejnosti.

Hedvika Mousa Bacha (harfa) je absolventkou Gymnázia Jana Nerudy s hudebním zaměřením (2004) u Hany Müllerové-Jouzové, Pražské konzervatoře (2006) a HAMU (2012) u doc. Jany Bouškové. Během svých studií se zúčastnila mistrovských kurzů u světoznámých harfistek. V letech 2007–2008 byla na zahraniční stáži ve švýcarském Lausanne, kde studovala na Haute École de Musique. V roce 1999 zvítězila v soutěži Hudba na gymnáziu a v roce 2002 získala cenu Anny Hostomské na festivalu mladých interpretů Preludium v Šumperku. Intenzivně se věnuje komorní i sólové dráze a spolupracuje s mladými talentovanými umělci, se kterými vystupuje na koncertních pódiích a hudebních festival jak v České republice, tak i v Německu, Francii, Švýcarsku a Maďarsku. Vedle klasického žánru se zajímá i o českou soudobou a populární tvorbu. Je vyhledávanou interpretkou soudobých skladatelů. Byla přizvána ke společným projektům Lenky Dusilové, Beaty Hlavenkové, Ivy Bittové, Dary Rollins a Dana Bárty. Nedílnou součástí jejích aktivit je orchestrální a pedagogická činnost. Pravidelně spolupracuje např. s Orchestrem hl. m. Prahy FOK, Orchestrem Berg, Talichovou komorní filharmonií či Státní operou Praha. Od roku 2008 také vyučuje hru na harfu na ZUŠ Lounských v Praze. V letech 2009-2010 byla členkou Filharmonie Hradec Králové.

Monika Urbanová roz. Růžková (housle) studovala v letech 2000–2006 na Pražské konzervatoři pod vedením prof. Dagmar Zárubové a prof. Jaroslava Foltýna. V roce 2011 završila magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause a prof. Leoše Čepického. V letech 2009–2010 absolvovala roční stáž na Hochschule für Musik und darstellende Kunst Wien. Je laureátkou řady mezinárodních soutěží (2002 – 1. cena Soutěž J. Muziky, 2005 – 3. cena Soutěž konzervatoří, 2006 – 1. cena a cena za nejlepší provedení díla B. Martinů Soutěž Nadace B. Martinů, 2010 – 3. cena Stephanie-Hohl Wettbewerb ve Vídni). Od roku 2010 je stálou členkou skupiny prvních houslí Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, kde vystoupila aké jako sólistka. Jako sólistka také vystoupila s Filharmonií Hradec Králové, s Komorním orchestrem Pavla Haase či s Komorním orchestrem Pražských symfoniků. Monika Urbanová se intenzivně věnuje komorní hře, působila ve Phantasy Quartet, Trio con brio. Byla členkou smyčcového kvarteta Eve Quartet (2007-2016), se kterým se kromě klasického repertoáru věnovala také swingu. Objevuje nové způsoby interpretace „zaběhlých“ skladeb houslového repertoáru, které s varhanami nebo harfou získávají úplně jiný, netradiční rozměr.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  LUCIE NA BÍLO ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK