czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
0 volných
Akce zrušena
Po temnotě / The Hague String Trio
Koncert nizozemského smyčcového tria. Na programu koncertu jsou zařazeny skladby českých a nizozemských židovských autorů z doby jejich internace v ghettu v Terezíně. Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru muzea (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art, Prague Ticket Office a na webových stránkách Židovského muzea v Praze. Koncert se koná za finanční podpory Velvyslanectví Nizozemského království v České republice.

Účinkující:
Justyna Briefjes / housle
Julia Dinerstein / viola
Miriam Kirby / violoncello

Program:
Hans Krása (1899-1944)
Passacaglia & Fuga
Passacaglia: Sehr ruhig
Fuga: Allegro molto

Gideon Klein (1919-1945)
String Trio
Allegro
Lento
Molto vivace

Dick Kattenburg (1919-1944)
Trio à cordes

Mieczyslaw Weinberg (1919-1996)
String Trio
Allegro con moto
Andante
Moderato assai

Maurice Ravel (1875-1937)
Kaddisch
Arranged for The Hague String Trio by Marijn van Prooijen

The Hague String Trio (Haagské smyčcové trio) – Nizozemsko

Smyčcové trio bylo založeno v roce 2006 v nizozemském Haagu členkami souboru po jejich předešlém působení a studiích v Mexiku, Rusku, Norsku, Německu a Nizozemsku. Trio se soustředí na široký repertoár komorní smyčcové tvorby. V nezměněném uskupení koncertuje kromě domovské nizozemské scény pravidelně také ve Velké Británii a Německu.
V roce 2019 členky souboru vydaly CD s názvem „Po temnotě“ (After the Darkness), které se zaměřuje na tvorbu židovských autorů nuceně internováných v ghettu v Terezíně. Kromě českých skladatelů jako byl Hans Krása (1899–1944) či Gideon Klein (1919–1945) toto CD také představilo světovou premiéru skladby autora nizozemského původu Dicka Kattenburga (1919–1944), který byl před svou smrtí krátce internován v terezínském ghettu. CD získalo ocenění hudebního lucemburského časopisu Pizzicato a mnoho kladných recenzí např. v hudební magazínu BBC, německých magazínech či na české webové stránce Elegant Classics.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  LUCIE NA BÍLO ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY KAMILA NÝVLTOVÁ - LÁSKA JE MELODIE ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK