czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
17.6.2021, 19:00
230
Červen (17. 6. 2021)

Podmanivá barva dechu / Trifoglio
Koncert komorního dechového souboru Trifoglo ve spolupráci s předním fagotistou Jiřím Hudečkem. Na koncertu zazní díla 18., 19. a 20. století jako jsou např. W. A. Mozart (1756-1791), Darius Milhaud (1872-1974) či Ervín Schulhoff (1894-1942). Vstupenky na koncert možno zakoupit v předprodeji v Maiselově synagoze, v Informačním a rezervačním centru muzea (Maiselova 15, Praha 1), v síti Ticket Art, Prague Ticket Office a na webových stránkách Židovského muzea v Praze.

Účinkující:
Jana Bergmannová / hoboj
Jana Černohouzová / klarinet
Jan Hudeček / fagot

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Divertimento

Jean Franςaix (1912–1997)
Divertissement

Jan Krček (1939)
Renesanční trio

Darius Milhaud (1892–1974)
Suita d´après Corrette

Ervin Schulhoff (1894–1942)
Divertissement

Jan Krček
Zdráva buď muziko

Trifoglio neboli „Trojlístek" vzniklo na půdě Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. První ocenění získal soubor na kurzech ISA-Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest v Payerbachu v srpnu 2013, kde obdržel 1. cenu v soutěži skladeb 20. století pro komorní dechové soubory. V témže roce trio navázalo úspěchem ve Vidnavě, kde na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu obdrželo 1. cenu, titul laureáta a absolutního vítěze celé soutěže. Do škály úspěchů si soubor také připsal 3. cenu na mezinárodní soutěži komorních souborů v italské Chieri. V současné době spolupracuje Trifoglio s fagotistou Janem Hudečkem, který patří mezi nejžádanější interprety mladé generace.

Jana Bergmannová (hoboj) je absolventkou ZUŠ J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě, Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Při studiích se pravidelně účastní hobojových kurzů u prof. Ch. Wetzela a G. Guicharda. Je členkou orchestru PKF-Prague Philharmonia, v minulosti působila ve Filharmonii Hradec Králové a v Orchestru mladých Evropské Unie (EUYO). Vyučuje hru na hoboj a zobcovou flétnu v ZUŠ Ratibořická v Horních Počernicích v Praze. Díky Nadaci Českého hudebního fondu koncertuje s triem, či s klavíristkou po celé ČR pro kluby přátel hudby (KPH). Věnuje se také uvádění sólových hobojových skladeb 20. století. Je laureátkou národních i mezinárodních soutěží (1. cena v rakouském Payerbachu, 3. cena v italské Chieri, 2. cena z polské Wroclawi, 1. cena a absolutní vítěz ze soutěže konzervatoří, postup do semifinále jako jediný český účastník na Pražském jaru a jiné).

Jana Černohouzová (klarinet) pochází z Olomouce. V roce 2018 úspěšně ukončila doktorandské studium na HAMU. Během studií obdržela několik ocenění. V roce 2015 získala čestné uznání na mezinárodní soutěži Pražského jara. Tomu předcházely také další úspěchy - 1. cena soutěže 2. viennese School, 1. cena v soutěži Viktora Kalabise v Rakousku, stipendium YAMAHA aj. Od roku 2011 je členkou dívčího klarinetového kvarteta Cantarina Clarinete. Od roku 2013 působí také v Triu Clavio, se kterým získala 1. cenu v kategorii komorních souborů na mezinárodní soutěži v Padově. V rámci komorní i sólové hry se zabývá interpretací skladeb 20. a 21. století. Zaměřuje se především na skladby českých skladatelů. Od roku 2017 se věnuje práci s mladými interprety na Konzervatoři Teplice.

Jan Hudeček (fagot) pochází z muzikantské rodiny z Českých Budějovic. Je absolventem Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla. Již ve svých patnácti letech se stal absolutním vítězem všech kategorií v mezinárodní soutěži dechových nástrojů 15. Concorso Internazionale per Giovani Musicisti „Citta di Barletta“ v Itálii (věk do 30 let). V roce 2008 získal 1. cenu a titul laureáta ve 42. ročníku národní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Je rovněž laureátem stejného ročníku mezinárodní rozhlasové soutěže. V květnu roku 2014 získal 1. cenu a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara. V této souvislosti obdržel rovněž cenu Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora, zkomponované zvláště pro tuto příležitost (Jiří Teml: Commedia pro fagot a klavír). Rád propaguje hudbu 20. století, zejména českých autorů. Od konce roku 2011 působí jako sólofagotista orchestru Národního divadla v Praze a od října roku 2015 působí jako odborný asistent na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.


Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  LUCIE NA BÍLO ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY ROBINSON CRUSOE PÁN LEDU - JEVGENIJ & ALEXANDER PLJUŠČENKO
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK