czech
  • Přihlášení zákazníka

    Zavřít
    Změna hesla

  • Registrace
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
40 volných
21.4.2020, 19:00
230
Slavnostní koncert u příležitosti Jom ha-šoa / Doležalovo kvarteto

21. 4. 2020 od 19:00

Koncert jednoho z předních českých kvartet (Václav Dvořák a Jan Zrostlík – housle, Martin Adamovič – viola a Vojtěch Urban – violoncello) u příležitosti Jom ha-šoa. Během koncertu zazní skladby Hanse Krásy (1899–1944) a Franze Schuberta (1797–1828).

Účinkující:
Doležalovo kvarteto
Václav Dvořák / housle
Jan Zrostlík / housle
Martin Adamovič / viola
Vojtěch Urban / violoncello

Program:
Hans Krása (1899–1944)
Variace pro smyčcový kvartet
Franz Schubert (1797–1828)
Smyčcový kvartet č. 14 d moll „Smrt a dívka“


Doležalovo kvarteto

Doležalovo kvarteto reprezentuje tradiční českou kvartetní školu. Kvarteto bylo založeno roku 1972 violistou Karlem Doležalem, který si roku 2003 zvolil za své pokračovatele soubor mladé generace hudebníků. Soubor v novém složení přímo navazuje na odkaz Doležalova kvarteta. Současní členové kvarteta studovali na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze pod vedením profesorů Milana Škampy (Smetanovo kvarteto), Václava Bernáška (Kocianovo kvarteto) a Jiřího Panochy (Panochovo kvarteto). Soubor rovněž studoval na Escuela Superior de Música Reina Sofía v Madridu. Od roku 2013 je Doležalovo kvarteto pravidelně zváno francouzskou organizací ProQuartet na koncerty po celé Evropě. Doležalovo kvarteto je laureátem několika mezinárodních soutěží. Kvarteto získalo cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii za rok 2015. Soubor spolupracoval s mnoha významnými českými i zahraničními interprety. S violoncellistou Maximilianem Hornungem absolvoval soubor turné, jehož součástí byl i bonusový koncert České filharmonie ve Dvořákově síni Rudolfina. Několik nových projektů také soubor připravuje ve spolupráci s herečkou Valérií Zawadskou. Pro Český rozhlas natočil soubor ve světové premiéře kvartet Heinricha Wilhelma Ernsta a 4. kvartet Ivana Kurze, který byl tomuto souboru dedikován. Kvarteto také natáčelo pro Radio France a Slovenský rozhlas.

Další akce v tomto místě

Další akce tohoto pořadatele

Další akce z kategorie Vážná hudba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
CHINA GIRL - akrobatická show s hity D. BOWIEHO OUT OF HELL 2020 ČARODĚJKA VODA NAD VODOU
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK